Vremenske prilike u 2018-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ovo se zove vejavica

Put Knjazevac-Nis. Slika nije loseg kvaliteta. Ako dobro zagledate,mozete da vidite farove automobila koji mi ide u susret na nekih 20-ak metara je. Nekoliko automobila se zaglavilo u smetovima, i naravno 3 slepera. :osmeh:

Srpski Sibir...:osmeh:
Pamtim ga jako dobro...:bravo:
I ne zaboravljam lako... :cao:

- - - - - - - - - -

Ovde kod mene ko i kod Proximusa, briše vetar sneg iz atara (a i pada za medalju) i nagomilava ga u dvorište...
Temperatura je -8...
 
Ne prestaje da pada, sad dobrih 28.5cm temp.-9 Prava zimska idila, kako i dolikuje
Kolege, izgleda da mi jucer dzaba bacali djubrivo, sad pokrio sneg, nista nece da valja
 
Očajno vreme. Neznam kako je u predizbornom Beogradu ali kod nas je tuga, svi putevi oko NS beli ? Vozi se 20-30 na sat po magistralnim putevima.
 
Bio sam danas poslepodne u Zrenjaninu i tek u povratku kuci sam video jednu grtalicu. Na jednom mestu bio slupan auto pored puta, nekoliko km dalje bio auto u kanalu i pre Zrenjanina se sudarila 3 automobila a malo dalje su upravo gurali rucno neki Punto koji je skliznuo.

Opet ih je iznenadio sneg. Verovatno su se nadali da nece ni pasti ove zime.
 
Bio sam danas poslepodne u Zrenjaninu i tek u povratku kuci sam video jednu grtalicu. Na jednom mestu bio slupan auto pored puta, nekoliko km dalje bio auto u kanalu i pre Zrenjanina se sudarila 3 automobila a malo dalje su upravo gurali rucno neki Punto koji je skliznuo.

Opet ih je iznenadio sneg. Verovatno su se nadali da nece ni pasti ove zime.
Deo puta koji se odvaja za sela Sokolac,Mileticevo,Markovicevo,Duzine,Stari Lec nisu ceo dan ni prisli...Ne bih ni znao,nego mi rece jedan decko koji je dolazio do nas...kaze jedva je usao u ulicu od snega...
 
Evo trenutne slike prestonice, kod famozne jelke od 83k evra
Btw, NG rasveta upaljena i samo piči, skoro pola godine
405be793027852b192ad389a68c541b1.jpg
 
Što bi rekla Lepa u pesmi : "Napolju sneg sipa li, sipa..."
Kod ciste solidno s obzirom da smo selo, otprilike na tri sata prodje grtal'ca :osmeh:
 
Снег, хладно. Напокон конкретно и да ваља. Нек се сад истресе и дочекамо лепо пролеће.
 
Ovde je -9, sneg i dalje sipa, a ništa nije očišćeno! A nema možda više od 5-6 cm snega... Ne znam šta bi da ima 30 k'o negde po Srbiji...Ja sam sad prešao kroz ceo NBG i ne znaš gde je traka, gde ivicnjak. Ka Surčinu se čisti ka aerodromu, ka naselju se vidi da je prosla grtalica ali ne skoro... Najveća opasnost su one ledenice koje otpadaju sa blatobrana... Malopre na ulazu u naselje stoji ledenica velika kao kanta jupola... Nije bilo nikoga pa sam stao da je izguram van puta... Da neko natrci na ono, odvali blatobran i točak k'o od šale!
 
Kod mene jutros opet -15, nema vjetra, pada jako sitan snijeg. U toku noći napadalo je novih 10cm pa je ukupni bilans od juče oko 40cm. Putevi u katastrofalnom stanju, nije čišćeno na vrijeme pa ugaženo, jutros magistralnim putem ispred mene prošla grtalica, vozač digao kašiku nekih par centimetara od puta i vozi tako. Put do sela zamalo neprohodan, nije čišćen nikako, progažena jedna traka i nekako se ide sa lancima. Kao i obično, iako su snijeg i ovo nevrijeme bili najavljeni prije najmanje 7 dana, opet ih iznenadio...
 
Već u toku dana očekujem da počne priča kako više ne treba vlage,kako je dosta,da je preteralo.....
 
Minus 10, sneg skoro da i ne pada, vetar olabavio malo. Napadao nekih 20cm (teško je izmeriti tačnu visinu, jako je neravnomerno raspoređen zbog vetra).
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh