Vremenske prilike u 2018-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Не могу да нађем. Можда морам да се региструјем да бих видео.
 
Ne moraš Stole, sacekaj da učita sajt videćeš sa desne strane kao zupčanik i tu opciju F/C ;)
 
'Ocel i kod nas ovako,a?
c411777552ca6ab45421f979ffff2f29.jpg


Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
Kad popusti zima u USA onda ce kod nas da dodje. Trenutno je tamo kao kod nas prosle godine u ovo vreme.

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
 
Celo leto smo cekali kisu a do kraja nista od nje,kad je pala vec je bilo kasno, sada ocekujemo neki mraz barem ako ne sneg, kako gledam prognoze u narednih 10 dana nema nista od mraza a kamoli snega.

Prelista neki meteo forum, tamo neki ljudi kazu da nece biti nista od zime da ce biti jedna od najtoplije zime.
 
Ma bice zime,taman pocetkom marta kada nam voce procveta.Kako stvari stoje ima da se ove godine slabo najedemo voca:sta:
 
Pa već dve godine u nazad je kraj marta bio ladan.
Nije bio hladan,prosle godine maltene ni 1 dan marta nije bio u minusu.U minusu je kod mene bio 21 april i to -4.Pratim to i belezim jer se bavi kajsijjom a to ti je ziva muka zbog mrazeva ili visokih temperatura kao sada kada sae odmah budi cim oseti toplotu.Verovatno je tako bilo i kod tebe jer si mi komsija:osmeh:
 
Pa onako grubo kad je trebalo da bude umereno tad je zvezda ugrejala,pa kasnije kad se nadaš da je ladno prošlost ono zahladni a kuruzi 3 lista oće da skapaju,a ja pamtim 2015 lucerka je rasla ko iz vode u martu pa je kasnije zahladilo negde u aprilijušu,a 16 je bio sneg a lucerka dobrih preko 30 cm.
 
Gledao sam malo statistiku zadnjih 7 godina koliko belezim (mada me I pamcenje za toliko sluzi) a na sajtu ogimet ima I detaljnije. Mozda je I bolja blaga zima, kao po obicaju I leto bude blago. Prosle zime smo imali dosta ledenih dana, jakih minusa i dosta snega a znamo kako je leto bilo. Jos mi u Cupriji smo na takvom polozaju da su ekstremne temperature leti a zimi su hladniji od nas samo planine I Sjenica.
Mozda sam samo ja nesto povezao ko ce ga znati da li je tacno, ali praticemo.
 
S tim što je prošla zima bila takva kakva jeste isključivo zbog inverzije, tj. dominacije anticiklona koji je u decembru i januaru omogućavao intenzivno izračivanje. Bilo je tu svega 2 ili 3 prodora sa pravom hladnoćom do visoko u atmosferu. Februar i mart su bili mlaki.

Zato, već kad se popne malo iznad na visinu, na Kopaoniku prošla zima nije bila apsolutno ništa specijalno. Tako da zavisi sa koje tačke gledišta se gleda.

Već 4 ili 5 zima zaredom februar kuburi da ponudi bilo šta ozbiljnije, tako da je sada zaista red da ove godine donese nešto značajnije. Ne zaboravimo da je to ipak mesec koji nam se kroz istoriju merenja nekako najviše nametao kao onaj koji donese ozbiljniji sneg.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh