Vremenske prilike u 2018-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Prekjuce pada u par navrata,juce bez padavina da bi se danas spustila prava jesenja...propade mi pola hektra pokosene lucerke
 
Sad gledam prognozu za narednih 14 dana (yr.no) i kazu lepo i suncano a temp od 30 do 34. Sad ce usevi da se kuvaju i brzo sazrevaju. Po ovome cemo brzo da dodjemo do zetve. A i cele ove godine svi usevi i voce i povrce stize bar 15 dana ranije. A vi koji treba da kosite evo vam prilike da sve to lepo i polako uradite.
 
Poslednjih 5 dana je palo kod mene 39 litara. Njive su mi lepo natopljene, i osim sunca koje dolazi, nista drugo ne bih mogao da pozelim. Da zalim sto ce temperature biti oko 30 stepeni a ne oko 25, necu, jer ipak ne gajim plastenik, vec njivu pod otvorenim nebom. Sto bi moj otac rekao, da se ne zalim sto je kobasica kriva u pasulju.
 
Jutros kod mene k'o jesen da je... Malo prizemne magle, rose za 2 prsta na svemu, tmurno i prohladno... No, posle 9 totalno druga prica... Sunac upek'o disati se ne moze...
 
Pada kao luda za sad 7 litara ,bilo bi dobro da napada još toliko,(iako nisam pokupio detelinu) bar nešto rezerve da imamo za taj topliji period,soji bi baš prijalo.
 
Ma mamu joj vise poljubim već treći dan perem kola,kako operem ako se oblaci počnu navlačiti...ako opet pokisnu, odustajem...

- - - - - - - - - -

A krenuo u goste,pa reko red je...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh