Vremenske prilike u 2018-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kod mene predvece 25l na brzinu.
 
Kod kolege Marka u Conoplji 27L a kod mene u Obziru ni 10km vazdusnom linijom ukupno 8.5L... Vise srece drugi put.

Šta da ti kažem kolega, na ulazu u Sombor kad se ide iz Čonoplje,dva dana posle kiše leže lokve na njivama, a par kanala se izlilo,drugar mi kaže da je tu veče išao kroz Sombor i na semaforu je ležala voda pola metra,znač tamo je bilo sigurno preko 50 litara.
Inače noćas još jedan pljusak novih 6 litara.
 
Evo sad gledam najava za moj kraj popodne je baš obilna kiša. Videćemo šta će od toga biti. Može i da pada, neće škoditi mojoj zemlji. mislim da još nije dovoljno natopljena. odnosno nije sastavila gornju i donju vlagu.
 
Konatice, kod Draževca juče 42l, videćemo danas kako će se završiti. Inače jul do sad 113l. Stvarno mi nije jasno kako kolege koje su u blizini imaju ovako malo padavina. Prošle godine i ovde je bila katastrofa, ove godine je to ipak bolje dosta.
 
Kako bre Pero ništa? Kod nas preksinoć i sinoć skoro 40 litara. Da li je moguće da Gledićke planine tako neravnomerno podele padavine?
Evo sad nakapala jedno 10l i to je do sad..... da li odvuku ili ne,ali nas dosta kisa zaobilazi i retko padne preko 20-25l u turi.... evo kolega rece da je dobio samo u julu 113l ,a mi od 6. Maja do sad dobiliboko 130l

Послато са TA-1021 уз помоћ Тапатока
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh