Vremenske prilike u 2018-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Stvar je baš u tome što se to samo čini da raspolažu sa egzaktnim podacima uz čiju pomoć kreiraju prognozu. Oni koriste i tumače modele koji su opet samo kompjutersko predviđanje jer ni ti modeli ne raspolažu sa dovoljnim brojem egzaktnih podataka, pogotovo ne u realnom vremenu. Laički rečeno, onako kako to ja doživljavam, meteorolozi rade prognozu na osnovu neke druge (kompjuterske) prognoze. I tu je mnogo prostora za greške i ne treba tim ljudima ništa zamerati. Jedino što bih ja možda mogao da zamerim našoj meteorološkoj službi je što ne mogu ove radarske centre da modernizuju, da snimke daju u većoj rezoluciji, da je grafička podloga realna geografska karta i sl. I pogotovo što nema više meteoroloških (automatskih) stanica. Al te stvari nemaju veze sa samom prognozom već sa sredstvima i organizacijom (čitaj ljudima). Jer mene stvarno nervira da sasvim lepo mogu da vidim fotografiju direktora (koga to uopšte zanima, nije Tito pa da mu moramo znati lik :osmeh: ), a radasku sliku moram da uveličavam, poredim sa prostornim planom i sl.

Uzgred, kod mene sad pada ona prava sitna jesenja.

X

Suština svega Dukej!

Evo uzmimo primer samo jučerašnjeg dana.

Scenario modela GFS:
Screenshot_8.png




Screenshot_9.png


Swiss HD iliti Švajcarac:
de_model-de-310-1_modswisseu_2018072112_28_960_84.png


de_model-de-310-1_modswisseu_2018072200_16_960_240.png



Realnost:
Screenshot_3.png
 
U 23h poceo pljusak i celu noc lila evo tek sad prestala izgleda da ce opet samo da se zaleti..

Послато са LG-K420 уз помоћ Тапатока
 
Juče preko dana 7 litara, noćas me probudio pljusak a jutros u kišomeru 40 ravno...

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
I kod mene je omašila...
Par litara, uvr' glave...
Ode majka da čeprka po bašti, e toliko je kiše palo...
Prognoza kaže,velika verovatnoća danas popodne, možda i ovde zalije čestito ko kod većine Vas....
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh