Vremenske prilike u 2018-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kimi Kada će južni Banat da pokisne ?
Juče sam obišao Padinski, Novo Koziački, Dobrički, i Samoški atar i situacija sa kukuruzom je dosta kritična. Suša je svugde, kukuruz se na vićini mesta još uveg drži ali na pojedinim mestima gde je u junu palo vrlo malo kiše kukuruz je do pola suv.
Slazem se sa kolegom Mikulasem...Severni deo Juznog Banata i juzni deo Srednjeg Banata je u proteklom periodu od mesec dana dobio jako malo kise,za razliku od ostalih delova zemlje koji su dobijali u cugu preko 30 litara i vise...Kod nas u Glogonju nije tako alarmantna situacija ali je kisa potrebna zbog nalivanja zrna.
 
Bas pocinje i kod mene da pada,dobro se spustila...

Послато са LG-K420 уз помоћ Тапатока
 
kod nas kise nema i to sto je bilo jako je malo.paalo .
opet necemo da kukamo samo neka padne kod paora kisha i ostalih a mi , mi cemo se snaci...

- - - - - - - - - -

kod nas kise nema i to sto je bilo jako je malo.paalo .
opet necemo da kukamo samo neka padne kod paora kisha i ostalih a mi , mi cemo se snaci...
 
Sit gladnom nikad nije verovao.
Mi smo i u Junu imali srece sto smo cesto dobili samo po nekoliko litara ali nedovoljno da ima neke akumulacije pa da budemo mirni jedno vreme.
Samo krivo mi je sto ovi meteorolozi najavljuju padavine a ono kise ni za lek. Jednostavno probude neku nadu a ono q...! Ne razumem samo kako samo znaju da naprave takve silne greske, pored svega onog cime raspolazu u otkrivanju vremenske prognoze.
Mnogo bi mirniji bio da ne pratim sve te najavljene padavine, ali eto, ne da mi mira pa saram po ko zna koliko sajtova i na kraju se uverim da su opet pojeli ...!
 
Stvar je baš u tome što se to samo čini da raspolažu sa egzaktnim podacima uz čiju pomoć kreiraju prognozu. Oni koriste i tumače modele koji su opet samo kompjutersko predviđanje jer ni ti modeli ne raspolažu sa dovoljnim brojem egzaktnih podataka, pogotovo ne u realnom vremenu. Laički rečeno, onako kako to ja doživljavam, meteorolozi rade prognozu na osnovu neke druge (kompjuterske) prognoze. I tu je mnogo prostora za greške i ne treba tim ljudima ništa zamerati. Jedino što bih ja možda mogao da zamerim našoj meteorološkoj službi je što ne mogu ove radarske centre da modernizuju, da snimke daju u većoj rezoluciji, da je grafička podloga realna geografska karta i sl. I pogotovo što nema više meteoroloških (automatskih) stanica. Al te stvari nemaju veze sa samom prognozom već sa sredstvima i organizacijom (čitaj ljudima). Jer mene stvarno nervira da sasvim lepo mogu da vidim fotografiju direktora (koga to uopšte zanima, nije Tito pa da mu moramo znati lik :osmeh: ), a radasku sliku moram da uveličavam, poredim sa prostornim planom i sl.

Uzgred, kod mene sad pada ona prava sitna jesenja.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh