Vremenske prilike u 2018-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ne slaže se prognoza sa prognozom tvog prijatelja meteorologa.
 
On definitivno nije najavio susu, ali nije ni rekao da ce biti velika kisa. Rekao je da ce pojacane padavine biti oko vodotokova i da ce biti bolji raspored padavina i da godina nece biti vrela, ali da ce biti topla. Ako se podsetimo januara, pa aprila zaista je u nekoliko navrata bilo bas vrelo. Covek ne daje precizne prognoze vec samo smernice kretanja i neke tendencije vremena. On je jos u oktobru prosle godine rekao da ce u najmanju ruku biti prosecna godina, a negde i iznad toga. Ako ga uporedim sa ostalim meteorolozima i raznim strucnjacima on je super precizan.
Ja mogu da se oslonim na njegovu prognozu bez problema. Isto tako je rekao da ce predstojeca zima biti sneznija i hladnija od prosle.
Ce vidimo :ppozdrav:
 
Danas u NS kod Merkura.
80bc6061ffccf635d262b216c3cba786.jpg


Poslato sa HUAWEI Y560-L01 uz pomoć Tapatoka
 
Kod mene u ova dva dana preko 55 l. Nije lose. Jos nocas i sutra i neka dobaci do zeljenih 70-80 l. U ovoj turi cu biti zadovoljan. Samo da je bude jos u julu i avgustu i bice ovo dobra godina. Ako potraju lepe temp do 30 C vise od polovine jula i padne jos jedna ovakva kisa eto lepih prinosa. Zivi bili pa videli
 
ispadala se danas samo tako,a o prinosu nećemo mnogo cifrati,dobro će proći ko je uspeo rano posejati jer već oprašuju kukuruzi,napad plamenca strahovit,kod mene šareno ,brine me to što je jedan bio u petom listu,dok drugi bio iglica zbog prašine i suve zemlje,i tako sam ipak ja bio u pravu kad se govorio da u martu bolje govna da padaju a ne kiša,samo nas omela u poslu pa se kasnilo.
 
Kod mene duugoo nije bilo kiše od setve i oni neniknuti su nicali kad je niknuti kukuruz bio već skoro do kolena. Naravno da ovi novi nisu imali šanse i praktično su ugušeni, žali Bože što su uopšte i nikli da samo troše vodu. Kod soje je drugačija situacija, novoniknuta soja će se izboriti i izrasti, al' problem sledi u žetvi...
 
Malopre se vratih iz Novog Sada, blago rečeno haos. Nikako izaći iz grada, sve pliva.
190414858ab27ea38a79bc3745a8ddc1.jpg
9592aa18e5a78fc1b2267abb61a5420a.jpg
b8bdf3c783858b34c4df1e3dbd465a0d.jpg
f7a590a8a4d8218136daccb1487b09c4.jpg


Sent from my Honor 9 using Tapatalk
 
ispadala se danas samo tako,a o prinosu nećemo mnogo cifrati,dobro će proći ko je uspeo rano posejati jer već oprašuju kukuruzi,napad plamenca strahovit,kod mene šareno ,brine me to što je jedan bio u petom listu,dok drugi bio iglica zbog prašine i suve zemlje,i tako sam ipak ja bio u pravu kad se govorio da u martu bolje govna da padaju a ne kiša,samo nas omela u poslu pa se kasnilo.

Ja sam zbog plamenca poprskao kukuruz. Ledjni atomizer, gas maska i odijelo i insekticid Pinto i po 4 reda lijevo i desno. 3 hektara sam tako sredio, sad je jako teško naći jednu jedinu bubu. Da se ne lažemo, bilo je smrtonosno teško, kukuruz 2.5-3 metra, po vrućini prije ovih kiša, 30kg na leđima. Ne znam ni sam kako sam živ ostao ali sam sje*ao bubu.

Ne preporučujem nikome da to radi. Ozbiljno to mislim.

Inače, dobili smo još jednu nenormalnu kišu. Ja živim na brdu ali sve je prepuno vode, izbija iz zemlje i bunari prelivaju. Ludnica.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh