Vremenske prilike u 2018-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Brankoviću ajde i nas dvojica da malo više kukamo kao neki ovde pa i mi da dobijemo dobre kiše ovih dana. Neće biti malo ni 100 l. Sve će to ova žedna zemlja da lepo upije.
 
Brankoviću ajde i nas dvojica da malo više kukamo kao neki ovde pa i mi da dobijemo dobre kiše ovih dana. Neće biti malo ni 100 l. Sve će to ova žedna zemlja da lepo upije.

Vi iz obrenovca morate biti pazljivi sa kukanjem...nedo bog da opet preterate ko pre neku godinu...zato samo umereno..
 
Sremac hvala sto brines. Ali nasi "čelnici" su uradili sve da toga opet ne dodje. Sve su "ocistili" i "sredili". A i onda je kazu palo preko 300 l a ja sam kukao za bar 100 ali neka padne u par dana. A i nisu neke kise sad bile tako da je zemlja suva i sve ce to lako da upije. Samo neka ona padne.
 
34g3dc4.jpg
јуче ујутру и данас у 6:30. Све егзотичне биљке су оштећене, чак и ливаде су потамнеле.
 
Mirko, ne zovu vas dzabe srpski Sibir. Nit lepseg pogleda sa vasih planina kada je lepo vreme, nit vecih problema sto se padavina tice.


Kod mene od marta do danas 97 litara. Danas i sutra cekam da ova cifra ode na visoku trocifrenu. Kisomer je spreman.
 
Ajde komšo kukamo iz sve snage. Neka krene ta kiša i neka nam dobro natopi naše njive. Problem je samo što ometa žetvu i smanjuje prinos svakim danom s kišom. Ali dva dobra nikad zajedno. Završiće se i ta žetva ali ako sad ne padne dobra količina slaba vajda i od kukuruza i od soje i od suncokreta i od deteline i od ..... Poštujem Kimija i pratim uvek šta nam ovde piše i nadam se da će se obistiniti njegova najava da ćemo ove nedelje dobiti dobru kišu.
 
KImi,jedno pitanje da ne te zamaravam vise sa ovim.

Kad se ocekuje kisa u Vrscu sutra ujutru ili tamo krajem dana?
 
Mirko, ne zovu vas dzabe srpski Sibir. Nit lepseg pogleda sa vasih planina kada je lepo vreme, nit vecih problema sto se padavina tice.


Kod mene od marta do danas 97 litara. Danas i sutra cekam da ova cifra ode na visoku trocifrenu. Kisomer je spreman.

Падавине и нису велики проблем, само да нема мраза од Маја до Септембра било би нам лакше.
 
Падавине и нису велики проблем, само да нема мраза од Маја до Септембра било би нам лакше.
Kolega, tvoj zemljak Zagradjanin bas kaze kako nema sanse kod njega u njive da se udje.

Iako su bile najavljene padavine, prodjosmo bez kapi kise, ali nista strasno, ima vlage. Sutra po svim prognozama nema sanse sa omasi.
 
Ovde ce sve ukupno biti kise mozda 2 l za 2-3 dana koliko je predvidjaju. Bas skrto paducka, a mogla bi komotno jedno 30 l.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh