Vremenske prilike u 2018-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Sve se zavrsilo sa samo 2 litre i prelepom dugom. ☺
cbb82b2634e512dce833a74a264b42ef.jpg


Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока
 
Gledam prognozu za sledecu nedelju, i tamo za cetvrtak Vrsacki kraj bi trebao da dobije 30+lit/m2.


Kimiii,mozes da nam obijasnis malo situaciju za naredni period?Nikako nam se neda da skidamo zito.:kisa:
 
Da BarBu M, tako to zasad deluje. Evo pogledao sam i EC model, i on daje takođe najviše padavina upravo na krajnjem jugoistoku Banata (Vršac i okolina).

On (EC) daje i ostatku Vojvodine 10-15mm do petak, dok je GFS uglavnom suv i daje samo par mm gde gde. Dakle, evo sada i suprotnog primera, da je obično model koji najviše forsira padavine (GFS) pesimističniji.

Južnije su još veće muke, izglednija kiša i još veće količine.

P.S Predstojeće jutro veoma hladno, u nizijama oko 5 stepeni najniže. Na Pešteru i na planinama mraz.
 
Hvala kimi.

Kad ce da nam se vrate te tropske temperature od 33+?Ima li sanse pocetkom jula ili tek tamo sredinom mjeseca?
 
Milina od vremena, uslovi za idealne prinose jesenjih kultura su na najvecem nivou.
Plasim se samo da ce g-din veliki gazda da obilazi atar pa ce nam pripremiti ubrzo takve cene za jesen da cemo se usr.ti od zarade...:sjasi:
 
Uživancija zaista.

Najbolje je izbeći velike vrućine krajem juna i do polovine jula, kad je zvezda najviša, dan najduži i vlažnost najviša. Takva se najteže podnosi.

Ono posle u avgustu je p#zdin dim, vlažnost je obično veoma niska i dan okrati pa su noći prijatnije.

Samo nek nastavi ovako.
 
Mi baš nismo valjano ni pre neki dan pokisli,u VŠ potop u PA potop U Kozijaku 25l a mi u sred trougla kući 10 na voćnjaku 6l.Do sada je jedino sigurno nije baš nakvasila ali smo imali fenomenalan raspored pa je i ta manja kolicina došla maksimalno do izrazaja.
Ne mogu sada listati temu ali mislim da je Kurjega imao one tabele i za 2014 ako se ne varam da smo zaključili da je presudno za dobar rod bio dobar raspored a ne količina.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh