Vremenske prilike u 2018-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Toliko kise je palo kod mene da sam sinoc zalivao, a isto tako i jutros... A na 5 km od mene leze bare jutros... Na Vozdovcu vec vise od 2 sata pada kisa lagano, a kod mene tek po koja kap i to nesto sitno s'vetra naleti... Moj deo Srema je u teskom kanalu sa vodom... Od nedelje mora da se kopa bunar mater mu njegovu...
 
Nocas i jutros 32 litra. Dobrodole, meni jutros kolega sa foruma doneo kisomer na poklon. :D

Послато са HTC Desire 825 уз помоћ Тапатока

Bolje da ćutiš , jer ako se pročuje, ima da krene prozivka...
Mene onomad nakrpiše jer poklonih 2 (3) prekidača, kojih imam, bukvalno, punu kutiju...

Ma nije skupo, ali se ne setih, ni prethodnih dana, a ni danas, išao za Rumu (baš danas) i (opet) zaboravio...
Standardno...:osmeh:
Kako sam na ovom (kratkotrajnom, neplaniranom i neodređenom) godišnjem odmoru, nešto mi pamet kaska za nogama...
Inače, oblaci i dalje zaobilaze ovaj moj Dobradó puszta, još se i vetar razduvao, kanda opet "će promaši"...
Razduvaće i ove (mršave) oblake koji se vuku nebom...
"Čili Vili" vetar, inače, nije baš za kratke rukave i bermude...
Mada ih ni ne nosim...
Malopre gledio u drugu "sofisticiraniju" spravu, koja se odaziva na termometar, i on mi reče (u prenosnom smislu), 21 stepen Celzija, okruglo...
Vremenske (ne)prilike taman za :spavam:, odoh da "odmorim oči" u horizontali, i (ako uzmognem) snevam kišu ...:cao:
 
Kod nas i dalje bas nista da padne, bas ni kapi. Nakon jutra sa suncem sad se cak i naoblacilo, ali i dalje nema padavina. Od sutra javljaju porast temperature i razvedravanje.
 
Za dva dana 65l... Bogu hvala,ova natapaca nocas od 20l se nafam da je zatvorila pukotine,sad smo mirni bar 20dana

Послато са TA-1021 уз помоћ Тапатока
 
Ovaj deo BG-a kisne od 11 jutros, a kod mene kuci nista... ::lose:: Pada ovde gde su zgrade, a po polju sahara... Jbte, nema 15km vazdusne linije odavde... Zadnjih 40ak minuta bas jako pada.
 
:osmeh:Konačno i u Padini lepa kiša, posle ove i onih 12 litara juče konačno i u Padini prestaje suša :osmeh:
 
6 sati pada skoro,ko zna kolko je palo ,juce smo dobili bar 30-40 litara,a danas sigurno vise.Mislim da voda stoji ponovo po njivama gde inace bude problema sa istom.Barem sad nece udaviti biljke kao sto je nakon setve kad je palo isto velika kolicina kise.
Inace ovo je iz Rumunije sto danas pada,bar po radaru i kretanju oblaka,pocastili nas kisom :D.
 
Paaadaaa!!! :kisa:
Nisam je sanjao, al' ko da jesam, pada tiho i lijepo bez vjetra i zezancija uz (i niz) vjetar...

screenshot_2018_06_15_at_18_11_28.jpg
 
Dobrodol i mene kvasi ovaj oblak evo vec sat vremena. Lepa natapajuca. Samo neka nastavi. Ova je ona prava. Nadam se da ce sad drug Brankovic da dobro pokisne. A valjda ce je biti jos ovih dana. Najava je do utorka. Pa neka se nakupi bar 50 tak litara bicu zadovoljan za ovu turu.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh