Vremenske prilike u 2018-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Marko je l moguce da vas toliko omasuje,katastrofa...

Послато са TA-1021 уз помоћ Тапатока
 
Moguce da i dalje masi. Nemam reci. Trenutno u Kragujevcu pada slaba natapajuca. Malopre je bio jak pljusak u selu izmedju tj Petrovcu i Desimirovcu. Trenutno kod mene u selu ni jedna jedina kap ne pada.

MarkoSreta, Niksic je dobio malopre dobru kisu. Tako mi rodjak javio.
 
Kod mene na drugom kraju sela 26lit a ka Srbobranu verujem da nije ni padala, kako sam pratio oblake otprilike pola atara pokislo pola nije i to je verovatno nejednako, selo i preko kanala nijedna kiša nije obišla.

U Srbobranu nije padala. A što se tiče srbobranskog atara ne znam da li je uhvatila tuk i jaroš, tako je izgledalo preko radara. Kod mene u razlevima uobičajeno ni kapi, onaj deo kod fabrike stiropora je posebno kritičan - ne znam da li je od setve dobio više od dvadesetak litara i to iz 5-6 puta.
 
ZUEEMjz.gif

Kakav promasaj WRF-a, neverovatno juce corak danas corak.
 
Neznam, uglavnom pada u selu i ka vašem jarošu, tu je dosad palo u pojedinim terenima od 200-300lit po m2, neravnomeran raspored do kraja.
 
Brankovicu znaci pokiso si danas. Jeste malo ali bolje ista nego nista. Dobices ovih dana jos i da ti dobro nalije. A ja evo predlazem svima vama kojima je palo mnogo kise i sad kukaju da im je mnogo slobodno neka je daju meni i Brankovicu svima ostalima koji nismo odavno pokisli kako treba
 
Danas oko 17h solidan pljusak bez grmljavine, oko 19h umerena do jaka kisa (natapaca), sada natapaca uz grmljavinu,skupilo se sigurno 15-20l po m2. Zadovoljan padavinama do sada u junu. Juce nas ovde zaobislo nevreme za dlaku,oblak prosao severnije od sela,ali okolna sela su sravnjena,mnogo mi je zao tih ljudi,mucili se, i za pola sata unisteno sve. Ovde su
kulture spasene,susa je prekinuta. :ppozdrav:
 
Markokg1982 e sad ovo ne bi trebalo da te promasi? U Nisu nesto slabo u ova dva dana da se skupi sve iz 4 puta nema 4 litra...
 
Moguce da i dalje masi. Nemam reci. Trenutno u Kragujevcu pada slaba natapajuca. Malopre je bio jak pljusak u selu izmedju tj Petrovcu i Desimirovcu. Trenutno kod mene u selu ni jedna jedina kap ne pada.

MarkoSreta, Niksic je dobio malopre dobru kisu. Tako mi rodjak javio.
Nemoj da mi kažeš da te ovaj potop promašio? Već 6 sati jak pljusak..slamka spasa

Sent from my C6603 using Tapatalk
 
Od srede do sad palo 6 kapi/m2......
Ona oluja i kiša za njom je prošla južno od nas , a sad gledam radar i kiša opet južno od nas, istim pravcem ali suprotnim smerom.
Pre toga je iz Bosne dolazila do Valjeva a onda severno preko Šapca išla za Vojvodinu.
Potez severno od Lazarevca, pa do Meljaka i tamo do Obrenovca čini mi se da je najmanje kiše dobio od aprila. Jedino je prošle srede padala nekih sat vremena da je vredna pomena.

 
Poslednja izmena:
Od srede do sad palo 6 kapi/m2......
Ona oluja i kiša za njom je prošla južno od nas , a sad gledam radar i kiša opet južno od nas, istim pravcem ali suprotnim smerom.
Pre toga je iz Bosne dolazila do Valjeva a onda severno preko Šapca išla za Vojvodinu.
Potez severno od Lazarevca, pa do Meljaka i tamo do Obrenovca čini mi se da je najmanje kiše dobio od aprila. Jedino je prošle srede padala nekih sat vremena da je vredna pomena.


Baš tako, samo ova naša okolina ostade bez kiše...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh