Vremenske prilike u 2018-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Da li je u okolini Užica dejstvovala neka protivgradna odbrana ili nije?Naj.bali su ljudi,strašno.
 
Ma mogu milion raketa da ispale, ne bi uradili ništa. To je samo u hladnom istočnom bloku ostalo verovanje da te rakete nešto mogu, što je i logično jer mi kasnimo za zapadom 300 godina.

SNažan kumulonimbus, kao ovaj u Užicu oslobodi energiju kao 10 atomskih bombi zajedno, baš će njemu pišljiva raketa nešto da uradi. Kad u atmosferi ima žara, on će da ruši sve pred sobom, kada nestane ugasiće se prirodno i to je kraj priče.

Naša je sreća da se kod nas ipak poklapanje ovolike energije sa smicanjem vetra dešava relativno retko, inače..

Kad nema smicanja, kad su one slabe izolovane ćelije ajde i ima možda nekog efekta da rastopi raketa, ali kod ovoga ni u snu.
 
Ništa konkretnije, zato što je navlakator zvani GFS (koji jeste zaista najtačniji, pisao sam već) debelo omanuo. Par pljuskića lokalnih i to je to.

Ta padavinska bomba iz Šumadije uopšte nije otišle na sever, već severoistok/istok pa je kačila samo krajnji jugoistok Banata a to resto je sve otišlo u Rumuniju.

Ali u ovoj situaciji nije to toliko važno, jer uslovi za pljuskove se nastavljaju bar 5-6 dana sledećih.
 
Ma mogu milion raketa da ispale, ne bi uradili ništa. To je samo u hladnom istočnom bloku ostalo verovanje da te rakete nešto mogu, što je i logično jer mi kasnimo za zapadom 300 godina.

.
Sad raketa nevalja,a moj deda 40 godina zvonio i uvek je tvrdio da je razbio oblake? :osmeh:
 
kad su one slabe izolovane ćelije ajde i ima možda nekog efekta da rastopi raketa,

Rastopi?
Ne rastapa se ništa jer raketa ne diže temperaturu nego raspršuje prah.

A ovo jeste zanimnjiva tema, ima li ili nema ikakvog efekta ta protivgradna artiljerija.
Moje uverenje je bliže stavu da nema nikakvog efekta, ali vredelo bi pročitati druga mišljenja .
 
Katastrofa, sta reci. Tezak zivot na selu, uradis sve kako treba, losa cena skupo gorivo, cekas kisu jer bez nje nema leba i na kraj ubije grad i nemas nista.To je zivot poljoprivrednog proizvodjaca. 24H pod stresom.
 
Tuga jbt....
Kod nas pala mirna,da kazem bez vetra(malo je u pocetku duvao) i grada,na kraju se u kisomeru nakupilo oko 45l
 
vGUdRgH.png

Nadam se sutra nekoj kisi, danas je bilo mnogo lose5-6 mm u selu a nekim krajevima desetak mm.
 
Valjda nije veci deo atara tako prosao ?.Inace ovaj GFS potpuno omasio,juce sto sam postavio onu sliku ,i sad stoji tako,a napolju maltene zvezde se vide.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh