Vremenske prilike u 2018-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Eto, zato sam ja revoltiran na te modele i prognoze, prvo najavljuju padavine u vecim kolicinama da bi svakog dana smanjili do nula litara. Ko ih tera da se bave tim poslom, plus su placeni za tako nesto. Ovi iz free meteo su totalne budale, a ima ih vise, pa da se njihova prognoza ostvarila od 1 Aprila do sad ne bi nam ginulo Panonsko more.
Svaki sedmodnevni meteogram prognozira samo vise od 35 litara. Da ne znaju oni kako ce vreme biti u narednih 12 sati, sa svim danasnjim tehnologijama koje postoje, pa to je cudo.
 
Ispostavice se da su "narodne" prognoze najtacnije pa nek se struka ljuti koliko hoce. Ova prognoza mi sve vise lici na vlast i pricu o boljem zivotu koje samo sto nije doslo. Tako i kisa, samo sto nije pala.
 
svaka prognoza se konstantno prati.npr pođe oblak kišni nakud srbiju i kazu padaće kiša dune vetar i otera ga nadud bugarsku eto vam odma druga prognoza.nijedna dugoročna prognoza nije tačna.najtacnije prognoze za jedan ili dva dana.sve ostalo bacite u vodu.pratio sam prognoze 10000 puta i kazu u nemacku nevreme pljusak grad.. njemu treba do srbiju tri dana da dođe a od beograd do le 3 sata isti taj oblak orene se nakud bugarsku otprilike oko niša i ćao bato suša.
 
Тачна прогноза је до 2 сата унапред, преко тог се драстично смањује....а све преко два дана је лутрија.

Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ плуга
 
Mi smo pukli skroz,psenice katastrofa,za deset dana max ce se skidati sve.... rupe u kukuruzu po 7-8cm .... ovo samo 100l po m2 moze da zakrpi

Послато са TA-1021 уз помоћ Тапатока
 
Ma ja ne trazim rekorde,a drugo kad mi se kuruzi osuse koji ce mi kisa tad

Послато са TA-1021 уз помоћ Тапатока
 
Nije svugde suša,opet će neki delovi zemlje bolje proći od ostatka...:kisa:

Ima toga i na lokalnom nivou. Priča mi juče brat da jednu parcelu soje još ne može da para, blato je. Tamo je palo 250l u dva puta (na drugom betonu). A kod mene iza stiropora jedva da je palo 10-15 litri u nekoliko puta od setve. A to je samo nekih desetak km razdaljine...
 
Opet je bolje i to sto je palo pa koliko god, nego ovo kod nas...


Rhmz i W2U povećali padavine za subotu. Ajd da vidimo i to...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh