Vremenske prilike u 2018-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
dok kod nas pece , javlja mi zena na zlatiboru sastavilo se nebo i zemlja, pljusti nenormalno, nemaju ni struje trenutno.

Sent from my B15Q using Tapatalk
 
Ja je vidim od mene u pravcu severoistoka, a radar kaže da pada u Brankovini i Babinoj luci koji su na 10km severno od Valjeva.
 
Poslednja izmena:
Vala bas. Sto neko skoro napisa u ovoj temi, kao da smo Rusija, pa ne moze da sastavi da svi lepo pokisnemo, nego samo odredjeni delovi zemlje.
 
Peet, a znaš tek onaj osećaj kad izadješ u polje i gde god da pogledaš vidiš neke tamne oblake ili visoke bele, pogledaš iznad sebe i vidiš samo zvezde...

Neuspevaju nikakva "prizivanja" više... Ni pranje kola, ni radovi u bašti ni odlazak/dolazak nekog retkog gosta, itd... Ma ništa, ostao sam bez ideja... :osmeh:
 
Српски Сибир од Ђурђевдана киша редовно посећује, и то у великим количинама. Данас око 4 сата пао је јак пљусак са још јачом грмљавином.
 
Jedino što sam naučio ovih godina da ništa ne znači gledati ljeti te pljuskove i padavine kuda se kreću , ko dobije neku nepogodu ili pljusak , koga promaši , itd. Ništa to ni ne znači , samo pravi front sa totalnim zahladjenjem od više dana i kišovito vrijeme , a to bude svima , to podiže prinos i spasava , a ovo 10-20 litara pljusak pa sutra opet vrućina , ništa na kraju .
 
Zadnja kiša za moj kraj nije bila najavljena nigde i grunulo 24l u cugu sa sve ledom. I to samo jedan deo sela i ništa više. Soja već nedelju i više dana stoji u suvoj zemlji. Ako padme možda nešto bude a do tada neka se brinu izvoznici jer ovim tempom teško da će kukuruz i soja biti izvozni aduti države. Jedino čega je ostalo i ne smeta mu kiša su lopovi i prevaranti. Toga ima uvek ima na izvoz
 
Српски Сибир од Ђурђевдана киша редовно посећује, и то у великим количинама. Данас око 4 сата пао је јак пљусак са још јачом грмљавином.
Mirko, bas sutra po prvi put u zivotu idem u Sjenicu. U Dunisice i Stavalj. Gledao prognozu za sutra, i na free meteo pokazuje da ce pasti oko 90 litara kise po kvadratu ovih dana. Takodje mi rekose da bas cesto pada. Tek cu sutra da se smorim kada budem video mokre njive, i istog dana se vratim u ovu moju saharu.
 
Nema Kimija k'o ni kiše :osmeh:

Zaboravih da napišem da sam kopao danas rupe za neke stubove... Tek na 50cm malo vlage se nadzire, sve dotle suuuvooo...
 
Napolju lepa kisa mirna pada vec jedno 10tak minuta. Osmeh odma na licu,samo neka potraje.

Sent from my B15Q using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh