Vremenske prilike u 2018-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kalendarski nije, ali po temperaturi već sigurno jeste, videćemo šta će biti dalje...
 
Pa o tome pricam... Nemamo kise, temperature visoke, ako je u nekom periodu i trebalo biti kise to je onda sada... Za jul-avgust ne zelim ni da razmisljam... U najavi nece biti padavina i za to mi ne treba neki meteorolog... Do septembra daj boze da pade 5-6 kisa sa 10ak litara (kod mene)...
 
Pa o tome pricam... Nemamo kise, temperature visoke, ako je u nekom periodu i trebalo biti kise to je onda sada... Za jul-avgust ne zelim ni da razmisljam... U najavi nece biti padavina i za to mi ne treba neki meteorolog... Do septembra daj boze da pade 5-6 kisa sa 10ak litara (kod mene)...

Neznas sta je bolje dali bez kise ili da opali potop od 150l kao u Srbobranu sto su kolege stavljale slike:sta:
 
Slazem se, nije ni to resenje. Mada, moj kraj je vrlo vrlo propustan, tako da i 150litara da padne u sat vremena, posle dva sata bi mogao uci u baste i njive... ;)

Ali to i jeste problematika zadnjih godina. Idemo iz jednog ekstrema u drugi... Ili nema ili ima kise. Ili je hladno ili je vruce. Jedino u jesen ima povremeno lepo rasporedjenih padavina. (pricam o mom kraju, mada je i u svim krajevima vec primetno isto)

Kad je zadnji put pokisla cela Srbija odjednom? Mozda negde u martu... A to je pre 3 meseca vec...
 
Sto veca kisa padne u jednom mahu zemlja se vise slegne i mnogo se brze isusi nego kad ista kolicina vode pada u vise navrata.
Evo kod nas od onih pljuskova od pre Djurdjevdana zemlja je kao da hodas po keramickim plocicama , palo je preko 110lit a vec bi mogla pasti opet neka normalna od 10-tak lit.
 
Sto veca kisa padne u jednom mahu zemlja se vise slegne i mnogo se brze isusi nego kad ista kolicina vode pada u vise navrata.
Evo kod nas od onih pljuskova od pre Djurdjevdana zemlja je kao da hodas po keramickim plocicama , palo je preko 110lit a vec bi mogla pasti opet neka normalna od 10-tak lit.

Ja bih uvek pre poželeo jednu kišu od 20l, nego 4 kiše od 5l. Ove male kiše se ne spuste ni na prst dubine i slaba je vajda od njih.
 
Pošto je kod nas nema zato pada negde drugde u nenormalnim količinama naprimer Wuppertal Nemačka pre par sati brat mi poslao slike živi tamo.



w7l9a9.png


35am8w4.png



Krov benzinske stanice u gradu



2rzti4p.png


2emd1g9.png




I jedan snimak iz tržnog centra kako to izgleda,

https://www.facebook.com/melanie.bergmann.52/videos/1703839789696369/?t=26
 
Kimiii obijasni nam situaciju za juzni Banat? Kako ce se kretati temp jel ce preci ove nedelje preko 32c? I hoce li biti kise za vikend?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Pa imali smo to i kod nas u okolini Srbobrana.

Jaka energija atmosfere, veoma toplo i sparno vreme, a oblačnost stoji u mestu, i onda gde nastane može satima da se istresa.

Interesantno, ista područja koja su tad dobila preko 100l/m2 su i u subotu ujutro dobila veeliiiku kišu, jezera su bila ogromna po njivama. Samo nekoliko km na zapad kiša je samo pokupila prašinu.
 
Ako moze kimi da da neki info za naredna 3-4 dana za carapane, treba da radim dekorativni malter na kuci pa mi frka. :D

Neki sajtovi najavljuju kisu neki ne, nisam pametan.
 
Kako stvari stoje izgleda ovo sto je palo je rezerva za duzi period. Nema joj najave u duzem periodu. Jun je kljucan, jer ako bude kao prosli nece dobro biti. Nadam se da ce onaj moj meteorolog biti u pravu kao sto je i do sad bio.
 
Kako stvari stoje izgleda ovo sto je palo je rezerva za duzi period. Nema joj najave u duzem periodu. Jun je kljucan, jer ako bude kao prosli nece dobro biti. Nadam se da ce onaj moj meteorolog biti u pravu kao sto je i do sad bio.

A šta kaže tvoj meterolog, napiši odmah da ne bi bilo posle ,kako god bude pogodio je.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh