Vremenske prilike u 2018-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
I ja pratim taj rumunski radar i sve oko Jagodine se vrti neki oblak,al nikako da padne,sve oko Despotovca,a prodje tik pored Cuprije i Jagodine
 
U petak nas udarila kisa sa 38 litara, uz jak vjetar i nesto leda , mada tamo gdje mi je veci dio njiva je osjetno manje. Struju smo dobili u subotu, a internet i telefon tek danas.
 
Danas sam vidio na par mjesta da se kukuruz uvrće pomalo ?? To dosad nepamtim u maju da je bilo . Zemlja već ispucala ko u sred ljeta ponegdje , a i nije čudo , nepamtim kad je bila kiša.
 
Kimi, vidim da su prognoze najavile kisu za petak i subotu kod mene. Yr.no najavljuje 25mm, free meteo 25mm, GFS najavljuje 30mm, w2u takodje najavljuje kisu, kao i RHMZ.
Svi su izgledi da ce pasti. Sta ti mislis?

Da. Svi najavljuju za petak i vikend kišu i to doooobre padavine. A kako se taj trenutak bude približava prognoze će biti sve manje i manje. Zato da će ove nedelje da bude 30 i više to pogađaju. Valjda će pogoditi i tu kišu za vikend.

Nisu ni cekali da se taj trenutak priblizi. Sve ove prognoze su smanjili padavine za vise od duplo. Sa nekih 25mm ode prosek na oko 10mm.
 
Za kod mene yr.no povecao dane sa padavinama do srede. Kolicinu da li menjaju ne znam jer to i ne gledam to je relativna stvar, za 15 maj prognozirali 3l a palo je 16l. Oni pogodili za proslu nedelju da ce biti suva, dok je accuweather prognozirao nestabilnosti za skoro celu nedelju i promasio. Daj Boze da pogode ali sumnjam.
 
Kod nas je palo jace od 12lit, milina.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Momo nemogu da vjerujem da je kod tebe takva situacija?! Susjedne smo opstine!Kod mene dosad kise bilo i vise nego sto treba, kukuruz nikad bolji.

Nije još kritično ali komplet ova ravnica Srbac Gradiška Laktaši nije nije u maju dobilo ni kapi . Meni je lično najgore za soju kasnije sijanu koja sad niče al kakvo će biti nicanje iz prašine bog zna , prskanje na crno će propasti i što sam bacio ureu rasipačem na kukuruz biće veliki gubitak .
 
Ja bih sad bio zadovoljan kad bi za vikend palo bar 7-8 litara. Ukoliko do toga ne dodje, ne znam šta se može očekivati od prolećnih useva...

Naravno da je stanje: daj sta das, ali meni je potrebno dosta vise. Od marta je palo tek toliko da nikne ono sto do sada nije niklo. Prazni redovi se popunili, ali se i zemlja osusila.





 
Topaloviću pa eto ti u subotu se "nešto" nazire. Moždra dok dođemo do petka oni opet promene pa nešto i bude u subotu i nedelju.
 
Mozda negde padne u zemlji, ali kod nas u kosavskim predelima tesko i ako ima najava oduvace to kosava ne sumnjam. Sreca u onom snegu i obilnoj kisi u martu pa mislim da dubinske vlage ima da kukuruz izgura jos malo do neke lepe kise u junu.
Kad nam se javi Kimi imacemo mozda neku bolju sliku.
 
Nema nam Kimija, da napiše svoju prognozu za vikend, ali ja već vidim da od kiše nema ništa, više sreće u idućem kolu.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh