Vremenske prilike u 2018-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Jos koji dan nestabilno, mozda u pon zakaci Vrsac kisa a onda stabilno do petka. U petak padavine, ali ne kod nas ili slabo.... bice tamo ispod Sapca, Valjevo... i krajnji sever Vojvodine.
 
33ehf7o.jpg
[/IMG]
Za mene vrucina nije problem
 
Od Bečeja do Vrbasa me je pratio pljusak i grmljavina, provala oblaka bila, jedva se šta videlo.

A u Vrbasu ćorak....

Išao sam ja oko pola dva do autoputa da vidim gde je i koliko palo. Od sela pa do otprilike pola puta do autoputa su njive dobro crne (bliže selu baš natopljene al mislim da je to zbog toga što je tu i prethodnih dana bilo malo kiše), od polovine puta do autoputa počinje da se šara zemlje a što se ide bliže autoputu sve je manje kiše bilo, tamo kod stiropora gde ja imam njive šacujem otprilike do 5l (slika je odatle, inače moj Pionir 0023).

U selu, moj kišomer pokazuje 5.5l.
 
Pionir 0023. Od jutrošnje kiše se zemlja već napola osušila.
4904db7904025172448c35443478c9e9.jpg


Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока
 
Po radaru nesto prilazi severno iz pravca Batocine rekao bih i cini se da ce Jagodina dobiti nesto a do nas ce vrlo tesko doci.
 
Ovih dana nismo dobili uopšte kišu. Situacija je bas losa, kukuruz se nekako i drži,ali slabo napreduje. Ječam mislim da će na većini parcela moći da se radi za sedam, najviše deset dana.
Sećam se dobro katastrofalne 2000. i 2003. godine, i ova liči na njih trenutno. Ali još uvek se nadamo da će biti bolje... Nada poslednja umire...
 
Kod nas nista vec duze vreme,svugde okolo pada a mi kao ukleti,danas neki tezak dan,sunce przi kao da je jul...
 
Po radaru nesto prilazi severno iz pravca Batocine rekao bih i cini se da ce Jagodina dobiti nesto a do nas ce vrlo tesko doci.
Sad sam bio na autoputu kod rampe Batocina. Stigao je oblak iz pravca Despotovca do naplatne rampe, pa sam fino pokisao dok sam tu stajao. Krenuo da vozim kroz taj oblak do Batocine. U Kragujevcu suncano i toplo. Gde ce taj oblak zavrsiti, ko zna.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh