Vremenske prilike u 2018-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Iskukao sam tri litre u selu. Videćemo kako je ovaj deo atara u ljubičastom prošao.
15dc5f782f78872caf32fa2bc17e7095.jpg


Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Isto kod mene (Proximuse) . Bude li ovako ljetos obilazila kao do sada zatvaramo dućan . Ćao ratarstvu , kiša pada kada netreba , a nepada kad treba , a život prolazi , .. nek radi neko drugi ko ima više sreće .
 
Preko slajza je bilo i vise...osetio sam na svojoj koži...:osmeh:
Stari Vrbas saldo 0

Deo oko vrbaškog puta od Vrbasa pa otprilike do pumpe pre Srbobrana kao da u nekoj rupi, gde god da pogledaš okolo u krugu od desetak km je bilo leepeee kiše a ovde baš ništa. A tu su mi gotovo sve njive. Imam samo 2kj pod samim selom i tamo je kisnulo kad god je selo dobijalo kišu, a samo 1km dalje sušta suprotnost. Kod fabrike stiropora kao da je pustinja...

Nego, hteo sam da pitam nešto drugo, da li ove aplikacije (i sajtovi) koje imaju radarski snimak i prikaz gde pada kiša, vuku te grafičke prikaze sa jednog mesta ili svaka aplikacija koristi svoj način da pozicionira prikaz oblaka na karti?
Da pojasnim pitanje, primetio sam npr. da Rain Alarm i StormRadar slike oblaka postavljaju severnije nego što zaista jesu. Juče kad je ono bio potop u Sirigu, komšija i ja smo išli autom prema Sirigu baš da vidimo gde tačno pada a gde ne. Aplikacija na telefonu StormRadar je tačno pokazivala našu trenutnu lokaciju ali je prikazivala oblak u crvenoj boji sve do vrbaškog puta na severu a stvarna situacija je da je oblak dopirao jedva malo severnije od Siriga. Mi smo bili na pola puta između krivine i Siriga, i tek tamo su bile prve kišne kapi a severno je bilo vedro i sunčano (ponavljam aplikacija je pokazivala skoro 10km severnije granicu oblaka).
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh