Vremenske prilike u 2018-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Elemir dobio slabiju kisu, Mihajlovo ,cekamo kolegu Tombicu da javi, ali kako mi se cini corak, isto u Melencima nista. Kumancani jel ima ko da javi jel bilo kise kod vas.?

Sent from my B15Q using Tapatalk
U samom selu slabo,mozda dve-tri litre,bio sam u obilazak do Melenackog druma prema Kaucukari,tamo je palo mozda 4-5 litara.
 
Kod mene u dvoristu gde ne treba 24 litre.Na vocnjaku i njivama gde treba 0 litara.Da covek poludi.Bez kise 2 meseca ne racunajuci onih 15 litara iz 8x
 
Mi ko da zivimo u Rusiji pa nemoze da pokisne cela zemlja od jednom:sta:Prosto izludjuje ovakvim padavinama negde kvari voda a samo km dalje susa
 
Nejasno mi je da se sa svih strana sastave modri oblaci i da grmi i tutnji i da na to sve pljusne 3 kapi kise.
Bas se pitam sta ce biti glavni izvozni proizvod sledece godine i koliko ce se trgovci omastiti na jesen
 
Što je kod mene malopre zaliloooo...

Crevo sa česme :osmeh:

Ne mogu više da se nerviram, 3puta danas mrači i sprema se nevreme i samo zaobiđe... Što reče kolega iznad, k'o da smo Rusija pa ne može cela zemlja da pokisne odjednom... :/
 
Pljusti dobar pljusak napolju, mada je selo zahvatio krajicak oblaka. Gledao sam sa tavana atar prema elemiru i zrenjaninu se nije video, sivilo do zemlje.
Mada pre pocetka kise se culo 5 pucnjeva-raketa...... Moguce da je bilo i leda.....

Sutra slike.....Danas nisam poneo aparat da slikam kada sam isao u obilazak......
Grad sljustio jecam 100%, psenicu malo manje posto je jos zelena, kukuruzi i suncokreti su dobro dobili po tamburi ali izvuci ce se....... Valjda........
 
Mokrin iz pravca Crne Bare jedno 500 metara brisači jedva brisali. U centru kao da je neko prosuo flašu vode. A od benzinske opet dosta kiše. Pričam za vreme oko 16:30.
 
I danas 0 a zagrmelo par puta daljini uz crne oblake ali nista. Bice valjda nesto u narednih 10-15 dana. Do tada mislim da usevi mogu da izdrze
 
Pitao me je Momo i kod već u vezi odraza. Prvo, konvektivni oblaci menjaju svoje osobine (bar u nekom svom delu) iz minuta u minut. Neka prođe odraz jednake jačine (boje) preko teritorije čitavog sela, jednake dužine (idealno) opet bi se razlikovala količina padavina na jednom i drugom kraju, bar za neku malu vrednosti. Ovi razvoji bez smicanja (odnosno dinamike) u atmosferi posebno naglo menjaju te svoje osobine, jer mogu bukvalno da planu u 15minuta od nekog plavog odraza do jakog crvenog odraza, ponekad čak i sa skoro maksimalnom refleksijom. A onda u sledećih 15 min isto tako naglo, kao što su se i stvorili, mogu i da se totalno ugase. Dakle, pravila nema, sem što se zna da takvi oblaci su jako kratkog života. To što se nekad čini da se kreću kao sistem koji dugo traje, je zbog pojave takozvanog olujnog fronta kog taj oblak stvori, koji se kreće ispred samog oblaka, a uz taj olujni front oblaci se naglo uzdižu, jačaju i formiraju nove odraze, takoreći "regenrišu" sistem tako da stvaraju privid da se jedan te isti oblak kontinuirano kreće. Gde će oblak ojačati/oslabiti takođe nema pravila. Može se reći da neki delovi zbog terena/orografije imaju bolje uslove za stvaranje/održavanje takvih oblaka, ali nema striktnog pravila.
E da, obično ovakvi oblaci bez dinamike vole da se ponavljaju u jednim te istim područjima koja su (gledano npr. za danas) juče dobila kišu. To je isto neka karakteristika.


Dakle narednih dana sve su to i dalje samo lokalni razvoji, izolovani. Dinamike nema, oblačnost brzo nastane ali se brzo i ugasi. Nikakav konkretan sistem koji bi zahvatio veću površinu ili bio u životu duže od sat-dva.

Sa te tačke gledišta baš zabrinavajuće dosadno, ali nije prvi put. 2009 je isto tako bila jako troma sa nestabilnostima, ali je zato kasnije sve došlo na svoje. Hoće li to i sada biti, ostaje da vidimo.

:haha:

2ay53w.jpg
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh