Vremenske prilike u 2018-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kako nas je kulturno kisa zaobišla danas, pa to je za neverovati. Palo svega 1,5 l. Valjda će padati noćas, sutra, inace neće da valja...
 
Коначно данас и нас киша да погоди, прва од половине априла. Јутрос је било око 12л, а поподне је био доста јак пљусак али не знам тачну количину. Стање је било критично, ово је дошло у последњи час.
 
Danas me izmedju Čukarice i Ostruznice uhvatio takav pljusak da sam jedva isao putem. Bilo negde oko 17h. A u Obrenovcu nije ni prasinu pokupila. Pitao roditelje i kod njih oko 17h je pala ali nista posebno. Valjda ce nocas i sutra pasti jedna dobra. Vlage ima ali od viska ne boli glava.
 
Prije desetak dana raspoređeno oko 90 litara u tro dana, u subotu pljusak sa ledom veličine graška pola sata (nešto preko 30 litara) i danas opet jedna solidna kiša od par litara da opere ono blato što je zapljuskalo u subotu. Već je previše, neka ide kud je potrebnija pa da se vrati tamo krajem mjeseca.
 
Zar je moguce da te i ova obisla?
Ti i Zombi ste mi podjednako udaljeni vazdusnom linijom, oko 20 km,Bogatic na sjevero-istoku, Janjari na jugo-zapadu, bas onako dijagonala. E kako nas smo zakaci kraj oblaka, a kod vas pada da ga **greška nije mi jasno. Vljda sto imam neku njivu posijan kukuruz poslije prvog otkosa na luceristu, i jadan je pustio klicu ali stoji tako, ako se vlaga ne spusti uskoro na 7-10 cm, zavrsio je karijeru.
Slusam ove moje crne seljake, kao ''dobro je pala kisa'', sta je palo sunce ti pa nije se spustilo ni 2 cm u dubinu.
 
Kimiii mozes malo da nam razjasnis situaciju za sutra? Hoce li biti uslova za neko nevreme?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Prije desetak dana raspoređeno oko 90 litara u tro dana, u subotu pljusak sa ledom veličine graška pola sata (nešto preko 30 litara) i danas opet jedna solidna kiša od par litara da opere ono blato što je zapljuskalo u subotu. Već je previše, neka ide kud je potrebnija pa da se vrati tamo krajem mjeseca.

Код мене је у мају до јутрос пало 52 литра. Данас не знам колико је пало. Април је био невиђено сушан. Сада би још кише требало да поправи стање. Ове године је јануар топлији од фебруара, а април од маха.
 
Oblaci su danas imali dobru putanju ka nama ali kao i obicno raspali se i krenuli pored. Jotros je palo oko 4 l
Nekako vec koliko dana ne moze da spoji bar 10 l u jednoj turi. Mnogo me podseca na proslu godinu, samo se plasim da nije mnogo ranije krenulo.
 
Kod nas 1l ovo se ne odnosi na forumase ali ove meterologe bi trebalo pohapsiti i ugasiti im metroloske stanice ovo je sramota koji promasaji u prognozi pa da su gledali u pasulj mozda bi i nesto pogodili umesto silni njinih radara i sprava od crvenog meteo alarma i uzbunjivanj a ljudi do skoro nista pricam za moj kraj sramota vise niti ih gledam niti ih slusam vise ajde nek pogrese u nekoj drugoj drzavi kada su neka vazna desavanja da nepominjem i kojoj
 
Nista opet.Najava katastrofe.Toliko najavljuju vec par dana a palo citave 2 litre i to iz nekoliko puta.
 
Kod mene u toku noci palo jos dosta kise,sigurno u jos 4-5 navrata solidni pljuskovi.Sad se zestoko naoblacilo na jugozapadu,magla i bas hladno.

Sent from my A6 using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh