Vremenske prilike u 2018-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ovo je za ne poverovati kako nas ovde obilaze padavine u zadnje vreme, u prošloj turi je sve išlo sa istočne i južne strane, a kod nas jedva neka sića, a sada sve ode zapadno od nas, i opet nama ništa...
Ako promaše i ovo za sutra, mi smo ga naj...
 
Juče sam išao u St Pazovu ,
autoputem tamo , preko sela nazad pa bilo je kod tebe u oklini leeepe kiše
Krnješevci jedan deo pa Bojka je dobila kiše , negde oko Putinaca bilo ( bilo barica pored puta )
A uz autoput skoro sve mokro posebno oko Pećinaca
I kod nas zadnjih mesec dana možda i više samo 4 l
nadam se da će ovi dana pasti malo bolja kiša ,
 
Kod mene lijepa kiša, prava natapuša, evo već sat vremena. Koliko je grmilo i tutnjalo, mislio sam da će biti leda ali srećom samo kiša, prvo baaaš jak pljusak i onda ova natapuša.
 
Kod mene sinoc oko 23h je bio takav pljusak da se nista nije videlo. Trajalo je mozda 20 min. Danas kad sam otisao na plac video sam da je dobro nakislo. Ako bude jos u pon-uto bice to lepa vlaga koja se nakupila u ovim danima maja. Psenica naliva zrno a kukuruz svakim danom vidno napreduje. Za sad sam zadovoljan.
 
Danas oko 13h zavrsio baliranje kod brata u Gluscima sve vreme nas pozurivala grmljavina, dosli nj. kuci i spusti se pljuscic odokativno 5-6lit.
Posle sat vremena stignem kuci , vidim po dvoristu da je bilo vise , odem do kisomera u njemu 16lit i bilo malo i grada.
 
I dalje jedna velika nula.Ako ne padne sutra odosmo u tri lepe.Temerin kao ukleto mesto,prvo nam sve izmrzlo na -22 u martu a sada nema kise celi april i maj.Palo za djurdjevdan 7 litara i to je to za 45 dana.Naidju oblaci i samo se razdvoje i nestanu,deo prema Dunavu a deo prema Tisi.Ima li nam kise zna li neko?
 
Juče sam išao u St Pazovu ,
autoputem tamo , preko sela nazad pa bilo je kod tebe u oklini leeepe kiše
Krnješevci jedan deo pa Bojka je dobila kiše , negde oko Putinaca bilo ( bilo barica pored puta )
A uz autoput skoro sve mokro posebno oko Pećinaca
I kod nas zadnjih mesec dana možda i više samo 4 l
nadam se da će ovi dana pasti malo bolja kiša ,
Pa jeste padalo okolo, ali kod mene nije, već se šale na fejsu da obilazi kiša kao oko Pazove...
 
Kako kaze stara narodna: volim kišu i rado je se sećam..

- - - - - - - - - -

Al evo namešta se nešto..
 
Pele ne brini ima i gorih, cak i bez tih 7 djurdjevskih. Mi u banatu opet visimo, opet do nas i stala, sad ne moze preko Tise... Nadam se da cemo konacno svi pokisnuti i to dobro!
 
Nece pa nece, bar da znam sto ne radim? Ovo jaca rosa sto je palo do Elemira.

Sent from my B15Q using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh