Vremenske prilike u 2018-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
U selu 6l (kod mene u dvorištu).

Za srbobrance:

Jaroš i Razlevi ništa, prošao sam od bečejskog puta prekim putem do Razleva, taj trougao (selo, subotički put, bečejski put (sa Segedincom u sredini) je dobro pokisao, kiše je bilo samo do subotičkog puta, oko Segedinca najviše. Čim se pređe subotički put ka Razlevima - prašina na leniji. Sam Segedinac severno od prekog puta ne znam, tamo nismo išli. Ispod bečejskog puta ka jugu slabo, u većini ništa. Dole, ispod kanala ka Novom Sadu dobra kiša, od krivine ka Sirigu voda je ležala u redovima, šacujem minimalno 20-30 litara. Pionir isto dobro natopljen...
 
Mi smo imali srece ove nedelje s obzirom kako je krenulo da nas promasuje proslog vikenda iz 3 puta smo dobili 29l. Doduse to su zvanicni podaci meteo stanice, realno su neki delovi opstine dobili i vise a neki i manje.
Ali nisu popunjene pukotine u psenici jos uvek
 
Tako cekamo vise od mesec dana,aj jos ponedeljak,utorak,aj jos sledeca nedelja,aj ovi najavili neku kisu uskoro,i tako u nedogled.
 
U selu i oko sela ugasila prašinu a ka Temerinu i Sirigu treba da je zakačila dobro deo atara, pšenica mi nijedna nije pokisla samo poprskala.Sirižani, Temerinci kakvo je stanje kod vas, treba da ste dobili lepe kiše.
 
I dalje jedna velika nula, jos od marta meseca. Javljaju nestabilno vreme narednih 3-4 dana. Nesto ce morati da ubode. Kukuruz nije mrdnuo/nikao a vec skoro 20 dana stoji posejan.
 
@paorpaor

Imali ste dve lepe kiše poslednjih dana, da li se to slaže sa prognozom onog tvog drugara?
 
Kolega smilad sve je džaba što pišeš, svi pričaju o blagodetima zalivanja (slažem se) ali slabo o štetnosti istog.Ja neznam da li mi imamo dovoljno vode za sve parcele i svi da zalivamo kad su neki bunari na 80 i više metara presušili u prošloj godini, nikad zalivni sistem nemože zaliti kao kišni oblaciali no.Što se tiče ovih pametnijih od nas blesavih, ako misle da ja sedim i besposličarim iako se bavim samo ratarstvom pozivam ih da dođu kod mene i idu samo zamnom bez išta da rade i da izmere moje radno vreme tokom dana pa nek onda kažu da nas ratare mrzi da zalivamo a o isplativosti tog posla u ratarskim kulturama je posebno pitanje, razumem ja da je od života na malim površinama u ratarstvu slaba vajda ali ako je 100ha malo pa koliko onda treba da se radi steram mu ga nane skalaprcane, uf.

Sad malo poprskala kišica, čisto da se javi, neki oblačić.
Bem li ga,ima tih ifona u Grckoj,Italiji i Holandiji sto sam video da zalivaju.Zalivaju svi nema kod koga neradi,neverujem da izvlace morsku vodu za potrebe zalivanja? :osmeh::osmeh:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh