Vremenske prilike u 2018-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
https://www.ready.noaa.gov/READYcmet.php
Упишеш кординате, испуниш који период те интересује!
И добијеш ово.
0a22fdb67c422d7aa618b680b3f03882.jpg
 
Poslednja izmena:
Ovde se videlo sevanje i cula grmljavina sa zapada al nista


Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Kimi iako kažeš GFS , ja zadnje 3-4 godine baš redovno pratim sve moguće prognoze za moj kraj konkretno i to samo ljeti tada nas najviše zanima i definitivno je najtačniji bio onaj model EC kako se već zove , Foreca npr . tu dvojbe nema , za druge krajeve neznam .
 
I ja se slazem sa Kimijem da je verovtno GFS u globalu najbolji (ako se sabere ukupna greska, na celoj povrsini koju pokriva, onda je sigurno najbolji) ali i meni nekako deluje da za mikroklimate i ne daje bas prakticno upotrebljive prognoze... Meni se ipak cini da je ICON pa onda ECMWS pa tek onda GFS da su bili precizniji (naravno, ovo laicki pricam, onako na osnovu gledanja svaki dan u modele, i onda provere koji je bio tacniji) mada, mozda i nije tako i imam losu percepciju...Elem, svejedno, ja mislim da nema dovoljno preciznog modela, koji moze da kaze: tu i tu, ce tad i tad biti toliko i toliko kise (a to je ono sto nama treba jelte) tako da moramo da se oslonimo na ono sto imamo... Mada, da budem iskren, meni ti modeli najvise sluze da mi kazu mogucnost kise, kad bi mogla da pada, a kolicina mi i nije toliko bitna, posto mi to treba za prkanje koje radim pre kise... Naravno, nekad i ne padne kisa, ali opet, posto radim prskanje pre kise, od 10 prognoziranih prskanja, 3-4 puta ne padne uopste kisa, ali se opet prska zrad preventive... Retko se desi, mozda se cak i ne desava, da model kaza da kise nece biti, sa velikom sigurnoscu takoreci, a da je ipak bude, pa je po meni bitnije da ne gresi u tom pravcu... Bolje je da predvidi kisu (mogucu, sa nekom verovatnocom) pa da je ne bude, nego da ne predvidi...I dalje kazem, to je za vocarske kulture tako...Za ratarkse kulture je drugo, tu je bitna kolicina generalno, a to je malo teze odrediti precizno, pogotovu sa ovim letnjim padvinama, koje su pljuskovitog karaktera i mnogo lokalno rasporedjene...
 
Pre pola sata se čula grmljavina negde ispod Vrbasa. A ja hteo jutros da prskam pa sad ne znam šta da radim...
 
Ovde vec preko sat vremena pada lepo dosad sigurno 20 l

Послато са LG-K350 уз помоћ Тапатока
 
Jutros gledao radar i vidim idu oblaci iz Rumunije pravo na Vrsac,malo pre pogledam,kad ono neko na dzojstik preusmerio i obidje nas za dlaku.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh