Vremenske prilike u 2018-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kod mene sneg dao 12l,a juce i nocas jos 5l sto dodje 17l ukupno,mozda je kod tebe bolje kapala

Послато са TA-1021 уз помоћ Тапатока
 
17 l kod nas za ova dva dana. Inace cale isao do Golupca juce, nije video dve parcele od Zr do tamo da je nikla psenica.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Koliko vidim temperatura će ići preko 10 stepeni tako da će biti uslova za nicanje posle ovih padavina a neki će tek da krenu u pripremu i setvu.
 
16l palo do sada za nicanje mislim da ce biti dovoljno jos najavljuju ovih dana temperature u plusu tako da ce psenica brzo biti u punoj formi.Za oranje verujem da treba sacekati jos par dana da se vlaga spusti koliko toliko u oranicni sloj.
 
Brankoviću koliko se sinoćnom kišom nakupilo u našem kraju? Jel dobacilo do 25l? Još danas će da napada pa od nedelje očekujemo novu turu. Sad sam gledao na yr.no i predviđanja su za ned-uto ukupno 40mm padavina. samo što to u utorak je sa snegom i posle toga ide dobro zahlađenje i do -10 c jutarnja. Nadam se da će omašiti za ove minuse kao kad su letos mašili za padavine odnosno kako se bude približavao taj dan promene će biti velike i ići sve u plus.
 
Napokon docekasmo i mi tu zeljenu kisu, za sada ide na ruku od ponedeljka racunajuci sneg i danas i jucer kisa za sada 30 l imamo, odlicno!
Sad ce moci fino da se spremi za setvu ovih dana
 
Konatice ukupno 16l, uključujući i onih 4l što je bio sneg, videćemo danas hoće li se šta merljivo nakupiti, mada mrka kapa
 
Kod mene napadalo 50l u prethodna tri dana.
Hvala bogu, sad ce barem moce da nikne ta psenica i jecam....
 
Bitno da i sledeća sedmica obećava nove padavina, tako da sve polako može da počne da dolazi na svoje.

Situacija na jezeru Selište zaista nije bila prijatna za oči s obzirom na polovinu novembra, preliv preko brane je bio pravi biološko-minimumski:

IMG-5768.jpg


IMG-5764.jpg
 
Stanje od jutros kaze sledece, kisa ukupno 18l u kisomeru plus onih 12l snega,okruglo 30l ,taman da krenemo u oranje polako..

Послато са TA-1021 уз помоћ Тапатока
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh