Vremenske prilike u 2018-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Jutros taman isterao kombajn, sunce prolazilo kroz oblake i samo odjedanput poce iz vedra neba i bi da vratim kombajn u garazu jbg.. Sipi tokom celog dana za sad 11 l
 
Kako je jutros tutnjalo ocekivalo se svasta ali na svu srecu celih 8l.Oblacno je i dalje ali nema kise pocinje neka oluja videcemo sta ce da natera..

Послато са LG-K420 уз помоћ Тапатока
 
Ovde kiša pada već 14 uzastopnih dana. E što je mnogo, mnogo je.
Uglavnom su to bili popodnevni pljuskovi, ali je bilo i oluja, grada, jakih pljuskova, raznetih puteva, skinutih krovova, uništenog voća, itd...
Kišomer sam sklonio jer ne vidim svrhu prazniti ga svaki teći-četvrti dan.
Prošlog leta gotovo 100 uzastopnih dana bilo je bez kiše, a ovog sve satrunu. Iz jedne strašne krajnosti u drugu. Godine za rubriku "ne ponovile se".
Doduše i u svakom drugom smislu.
 
Đađo, cuo sam na radiju jutros da je dole u PP bio neki haos teski i da je grom udario drvo u centru grada :sta:
 
Kažem svaki dan, ma nema šanse da preskoči.
Strašne grmljavine su postale svakodnevnica. Juče je grom pogodio kuću (vikenicu) u selu Ivanje. To je strašno zvučalo, tri udara u jednoj sekundi. Ja tako nešto u životu nisam doživeo niti čuo.

[video=youtube_share;8tvwIdQa_K0]https://youtu.be/8tvwIdQa_K0[/video]
1e92e29468d367fc231b76a078b7faaa_XL.jpg
 
Poslednja izmena:
Kod mene u kisomeru novih 21 litar. Ja prezadovoljan. Natopljene su njive bas lepo. Kukuruz je poludeo i krt je kao staklo.
 
Kod nas krenula slaba kiša, kako izgleda biće to prilično mršavo sa količinom padavina.
Al' je zato zahladnilo pošteno, trenutno 13 stepeni. Ako ovako nastavi i narednih dana eto prilike da se rešim razvezane bale u kotlu, kako bih mogao lepo očistiti ložište... :osmeh:
 
Koja lepota od svežine napolju... čak malo i hladnjikavo. Matiću, betonski svinjac? :osmeh:

Lepa slika sa nebesa, niska oblačnost do poda nad nama, sa nimostratusnim ravnomernim padavinama koje idu sa zapada (poreklom sa mora).



Na (ne)sreću biće ih tek par litara, iz prostog razloga što sve prolazi u formi brzinskog fronta, bez dodatne ciklonegeze. Zato će već sutra uslediti brzo razvedravanje:

Screen_shot_2018-06-22_at_6.52.29_PM.png
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh