Vremenske prilike u 2018-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kod nas ovaj oblak iznad Smedereva AKO uspe da propisa 2-3 l od najavljene dobre kise, ako ne zavrsice za kratko vreme i kasnija setva soje svoj obecavajuci rod.
 
Pojma nemaju sa zivotom. Odavno sam rekao da im je bolje puzeve da skupljaju nego da se proseru bez potrebe.
I corava koka bi nesto potrefila a ne oni. Totalni promasaj po ko zna koji put ove godine.
 
Kod mene sad pada. Čuje se i grmljavina. Više bih voleo da ne pada nego da čujem grmljavinu kad je soja pred skidanjem...
 
Pljušti ko nenormalna! Što nije takva pala pre 15-20 dana, sad je zakasnila...
 
Ovaj nas kraj je otisao u tri lepe materine sa padavinama, svi mi se zivi cude kako to kod vas nije bilo kise a svugde je bilo po Srbiji, nece je ni biti u ovoj glupavoj rupcagi.
 
kod nas na jugu ove godine kise i previse svako popodne je padala ko luda.mi ovde molimo da nepada.nisam znao da je u vojvodini tako suvo trenutno...
 
ec89e5c9da4ea58fd7565a4cc754a8e2.jpg

A joj radosti, za vecinu rano sejanih jsoja je kasno ali zato ove kasnije spas u zadnji čas.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
xx.gif

Odg: Avgust 2018

« Odgovor #47 poslato: 24. Avgust 2018. u 10:44 »



Najpravičnije je reći da su se našli negde oko sredine, malo više sa EC-ove strane.

Naime, EC je prvo davao padavine za ponedeljak i utorak, pa je postepeno gubio utorak a “dodavao” nedelju od večernjih sati.

I dalje GFS daje raniji front za 5-6h u prizemlju u odnosu na EC, ali je sada i po njemu kao takav dovoljan da razmaše padavine u većoj meri.

Sever i zapad Vojvodine, kao i krajnji zapad Srbije će gotovo sigurno ostati “kratki” za nestabilnosti, dok bi u centru pažnje mogao da se nadje predeo južno i istočno od Bg-a. Što se smicanja tiče tj. dinamike, ono pristiže neposredno uz sam front reklo bi se.

Nekih predfrontalnih razvoja će biti danas i sutra, pre svega sutra veče u delu koji će u nedelju ostati “kratkih” rukav

Ovo je Kimi napisao i tačno tako se zbilo.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh