Vremenske prilike u 2018-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Mene najvise brine setva jecma i psenica, ja sam probao i ne mogu ni da spremim (osim suncokretista koje je spremljeno na srecu ranije) a o setvi ne mogu ni da pomislim bez kise. Nije mi zbog neke zarade na ovim kulturama, ali su mi vazne za ishranu stoke i zbog slame. A za oranje kad bude bice sta da se radi opet je to malo fleksibilnije od setve strnina.
 
Ista stvar i kod mene,samo sto ja nemam suncokret pa nisam spremio ni ar,a bez 20l kise nema razloga ulaziti u njivu....

Takodje mi je psenica bitna zbog plodoreda i ishrane stoke...

Послато са TA-1021 уз помоћ Тапатока
 
Da 2000 je bila sušna ali smo imali solidne prinose (prihode) jer je ostalo dosta zaliha vlage iz 1999.
 
Kod nas jutros u kisomeru 5l,sta i odakle nemam pojma

Послато са TA-1021 уз помоћ Тапатока
 
Ajde onda svi da kukamo i tako prizovemo kišu. Možda nam se i ostvari. A da je treba - treba i to baš dosta. Ma neka je i tri dana da pada samo da dobro nalije. Pa neće ona padati od 1 novembra pa do kraja marta svaki dan. A i sve smo do sad stigli i uradili pa ćemo tako i ovo oko pšenice.
 
Bio mi rodjak iz Bg , dodje na pecanje ovde . Otišo juče ponovo tamo oko BG i po Banatu da peca , kaže stala košava tamo pa da iskoristi tu "pauzu" dok ne krene ponovo . Nego šta mi je zanimljivo : tvrdi da ta košava ide u nekim etapama , ako se dobro sjećam 1dan , pa 3 pa 7 pa 14 ... tako nekako ? Izmedju toga pauze . Jel ima tu nešto ? Inače ovde u mom kraju skoro da neznamo šta je vjetar , jer jaako rijetko duva uopšte iako to nekima čudno zvuči.
 
Jedino neki super moderator, sremac, da odmjeni Velju Ilica, pa da nagna babu, da ona iskljuci harp.
:haha:

- - - - - - - - - -

Ovi obicni clanovi nisu kopetentni.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh