Vremenske prilike u 2018-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vidim na radaru neki razvoj sa zapada ide prema meni ali tesko da ce preci Juhor s obzirom na ovu kosavu
 
Kod nas na istočnom kraju sela blizu 80l, a na zapadnom kraju sela 13.5l. :osmeh:
Pre pola sata bili sa komšijom u atar,nekako se dokopali okolo-okolo na njegovu njivu i nešto i pešačili u jaroš ima repu,tu je postavljen kišomer njegov...bio pun,kući izmerili sadržaj preko 40 litara. u kišomeru i neverovatno staje 100 lit. u njega,znači preko toga je palo tamo,kod Gojka kažu izmereno 155 lit/m2 na mini meteostanici...

kMCfz.jpg

kM8xm.jpg
 
Vidim da se sa juga-jugozapada mrači opet k'o i juče, ali verovatno će i to da ode negde mimo mene... E bre, dve litre bar da padne mater mu njegovu :/
 
Stanje na nekim terenima postaje alarmantno... Imam njive koje su zadnji put dobile kisu pocetkom aprila.

Sent from my Lenovo K10a40 using Tapatalk
 
@kiraj pa napisao sam da me kosava ujeb...! Tako da slaba vajda od onoga sto sam pisao. N.Milosevo i KI su dobili dobro kise,ali ne celi atari, nesto je kacila i nas atar. Glavna oblacnost koja je nocas i sutra ujutro trebala da bude je rasterana kosavom. Tako da nas ocekuje sreda na cetvrtak malo manje padavina, ali bice...
sve u svemu mislim da sam se bas proslavio, pisao sam da ce biti potop svuda, a da Srbobran nece zahvatiti potop, kad ono sve obrnuto.... Znaci da sam kao pravi meteorolog :) i oni isto tako... sorry kimi...
 
Данас обишао две мерне станице (на њивама), потез међеш пало 5 и нешто мало прек отога кише, ближе селу потез Морјан, пало 7,5л, у селу је накапало 17л, даље од друга сам дознао да је ту код табановца оћу рећи ТАБАНЦА пало преко 25л....како је ди ухватило...
 
Kod nas u ataru sarolike padavine, ali sasvim korektne. Palo je od 58 do preko 100 litara za Maj mesec u vrlo dobrom rasporedu. Pocela je tamo negde od 4. maja pa sve do prekljuce. Zemlja je dovoljno vlazna i ovog trenutka ne bi bilo svrhe vise da pada. Kad bi ikako mogla malo da nam dodje pocetkom juna pa tamo do 10-15, e onda da nas pusti da pokosimo i onda da nastavi :osmeh:
 
Sto je najgore sutra ce oblacnost zahvatiti dobar deo zemlje gotovo cela zemlja, sem istocnih delova zemlje duz granice od Kanjize do Knjazevca... i bas tamo gde najvise fali, i gde sam rekao da se biti najbolje, gde je trebala oblacnost da se razvije... severni i srednji Banat, ce ostati opet bez kise, ili uz vrlo malo kise...vetar!!!
Oblacnost preko Italije stize, a vetar iz Rumunije i tacno se razidju oblaci iznad Banata... valjda ce Kosava da se Z pa da oblaci nastave i preko nas, ako ne, docekacemo stogodj u cetvrtak i petak...
 
Poslednja izmena:
Mi dobili nekih 60-tak litara od Djurdjevdana tj kako koji deo je uhvatila. Razlika izmedju meteo stanice i mog drugara gde pratimo kisomer je nekih 4km vazdusnom linijom i priblizne su padavine nekih 2-3l je razlika. Posto vidim da je slaba vajda za kisom do kraja meseca, hvala joj i ovoliko nek krene ponovo od 1 juna do tad cemo se suzdrzati nekako :osmeh:
 
Raspadoše se sve prognoze za selo kad je došlo vreme za padavine..Biće dobro ako bude išta, a samo desetak litara je palo u prošlom periodu..Ječmovi na nekim njivama će dospeti jako brzo jer već za vikend su menjali boju, a i pšenica će pratiti trend..

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Bez uvrede al lako je bilo za neke igrati se sa prognozama 2016. Celije, supercelije. Ker pocese jaja pa padne kisa.
2017 i 2018 se sve prognoze utisale.
 
Kod nas u ataru sarolike padavine, ali sasvim korektne. Palo je od 58 do preko 100 litara za Maj mesec u vrlo dobrom rasporedu. Pocela je tamo negde od 4. maja pa sve do prekljuce. Zemlja je dovoljno vlazna i ovog trenutka ne bi bilo svrhe vise da pada. Kad bi ikako mogla malo da nam dodje pocetkom juna pa tamo do 10-15, e onda da nas pusti da pokosimo i onda da nastavi :osmeh:
Kako je pala kada ste ti i tvoj precizni meteorolog rekli da nema padavina u maju:sta:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh