Vremenske prilike u 2018-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ovdje postoji vjerovanje ili "bapske price" da kad 8.6 pada kisa bice 40 dana kisovito, nije jos proslo 40 dana od onda ali jedno oko 200l kise je palo.

U narodu postoje brojne izreke o Medardu i vremenskoj prognozi koje su sačuvane i vjerovatno poznate svima.

-Sveti Medardno što nam daje, četrdeset dana traje.
-Kakav bude dan Medarda bio, takav bit će za njim mjesec cio.
-Kiša Medarda četrdeset dana traje.
-Medardov dažd na saku tablu sena vudri.
Citati u tekstu su preuzeti iz: “Tragovi hrvatske mitologije” (Marija Novak)

 
Kod mene u levcu palo je mozda desetak litara negde i manje, Sreca pa je hladovina.Nemogu da razumem sta se desava sa kisom, kada dodje blizu Kragujevca odmah skrece desno i levo a kod nas corak.Sve skupa u junu nije palo 20mm.
 
Kod mene je po dvorišnom kišomeru u junu palo 103l iz 10 puta, tamo gde su mi njive oko 60-65 litri (od setve 70-75l).
 
U Konaticama juče od onog potopa po kišomeru 116 l. Noć pre toga 22l.
Voda leži po njivama u ravnom delu sela. U Draževcu i Stepojevcu izgleda bilo baš gadno
 
RHMZ:
Вечерас и током ноћи на подручју Срема, западне Србије, севера Шумадије, Поморавља, на ширем подручју Београда, у Подунављу и Браничеву очекују се интензивнији
26c8.png
и количином падавина
1f504.png
20 mm за 3 h (важи од 09:15 02.07.2018. до 09:15 03.07.2018.)


Da li će konačno Kulič dobiti kiše?
 
Sad sam i ja video da ima najave za večeras i rano ujutru neke dobre kiše za moj kraj. A od petka do nedelje opet kiša i to u većem obimu. Moguće i da se ostvari sve to.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh