Vremenske prilike u 2018-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nas uvatio jos jedan talas nocas sve zajedno 19 litri.
 
ec89e5c9da4ea58fd7565a4cc754a8e2.jpg

A joj radosti, za vecinu rano sejanih jsoja je kasno ali zato ove kasnije spas u zadnji čas.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Kod mene 5l vise :osmeh:

Zakasnila je samo 2 meseca, jebo sam joj milosnu mamu...
 
Sledećih deset dana... mada se na forumu piše o nestabilnostima... nadam se da neće biti ponovo toplo...

[video]https://twitter.com/severeweatherEU/status/1034340266013020161[/video]
 
Nemoj Kiraj vise gledati ove prve sa Free meteo nikad, bolesnici teski, druge reci i ne mogu da,upotrebim za njih.
Po njima od pocetka Juna do pre 15-20 dana mi bismo bili poplavljeni skroz, sa vodama do nastresnice,:osmeh: toliko su padavina prognozirali. Konstantno od 40 do 80 l po svakoj nedelji!
 
Ono što je sigurno je to da nestabilno vreme nije reklo svoje, i da će uslovi za snažne grmljavinske razvoje nastavljaju i u septembru.

GFS ponovo daje mogućnost da širom zemlje protunje vrlo organizovani sistemi, nalik na onim prošlog septembra.

Situacija je idealna za to- tu u centralnoj Evropi i do Slovenije,Hrvatske stiže svežija vazdušna masa, dok sa druge strane ostaje veoma toplo u donjoj dunavskoj ravnici u Bugarskoj i Rumuniji.

U takvoj situaciji kratkotalasna dolina se proteže preko Bosne i dobrog dela naše zemlje, što je idealan recept za lokalno jake oluje.
 
I mene interesuje vreme za petak i vikend da li će nešto padati. Ako samo porosi nije strašno ali ako pdne dobar pljusak sa dosta vode nema meni ništa od branja kukuruza za vikend. Dakle Kimi ima ili ne kiše za moj kraj? Hvala
 
I imaš donekle pravo Srđane.

Sutra kreće nestabilni period, sutra su razvoji mogući u celoj zemlji, ali pre svega na jugozapadu i u delu centralne Srbije.

Za vikend probija košava, što donosi stabilizaciju dobrom delu zemlje... akcija, odnosno razvoji će se držati planinskog terena na jugu, jugozapadu kao i na krajnjem zapadu zemlje (Podrinje) i krajnjem zapadu/severozapadu Vojvodine.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh