Vremenske prilike u 2018-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
U ponedeljak na meniju izgleda lomljenje grana, drveća, nošenje crepova i ostale imovine:

Svi modeli nude udare vetra do 100km/h, ekstremni i do 150km/h.

U redu da je to košava, i da je to Vršac ili južni Banat, gde je priroda i navikla na to. Ali severac takve jačine, još u nekošavskom području... uhhh
Screen_shot_2018-09-21_at_5.57.53_PM.png
 
Pa vala bi i on mogao da polegne i da poodleti samo tako, još plus ako se s tom vetrinom upari i kiša (a kiša se i crta).

Ovo je jedan od najbržih hladnih frontova za koje znam.

Zamislite, vazduh u sklopu tog hladnog fronta prećiće preko Pariza (Francuska) oko 20h u nedelju uveče, da bi taj isti vazduh u sklopu istog hladnog fronta stigao do krajnjeg jugoistoka Srbije(Vranje) već u ponedeljak sredinom dana.

Pa ako to nije brzina onda ne znam šta jeste..
 
Kakva je samo susa kod nas.Kako je i uspeo da rodi kukuruz ni sam ne znam.Prasinu ovakvu nisam nikada video_Od bilo kakve radnje nema govora dok ne padne bar 100l kise.Ako se po jutru dan poznaje a ja bih rekao da je ovo ne kraj vec pocetak suse 2019.Zapamtite sta sam Vam rekao
 
Vala ni kod nas nije pala dva meseca,a mozda i duze,i bez jedno 40-50l tesko ce biti posejati psenicu
 
Kakva je samo susa kod nas.Kako je i uspeo da rodi kukuruz ni sam ne znam.Prasinu ovakvu nisam nikada video_Od bilo kakve radnje nema govora dok ne padne bar 100l kise.Ako se po jutru dan poznaje a ja bih rekao da je ovo ne kraj vec pocetak suse 2019.Zapamtite sta sam Vam rekao
Ustvari susa nije ni prestala kod nas. Samo smo dobili par kisa po sistemu "kap po kap", sto je dovelo do srednjeg roda kukuruza.....
Kisna godina tek treba da pocne.....
Kad god sam zito sejao u prasinu na njivama u koje se u normalnim godinama ulazi camcem........Paaaa na prolece mi je trabao camac..... A prasine ima na pretek trenutno.....
 
Ozbiljne padavine ostaju iza Alpa.

Sa naše strane Alpa olujan vetar sustiže padavine, širi se anticiklon i nema prostora da se obrazuje padavinska masa u moru.

Dakle samo ostaci kod nas od padavinske zone u raspadu. Uglavnom od 1-7litara, koje će vetar osuši za tili čas.
 
Naoblacilo se,teperatura opala za 5-6 stepeni i poceo da duva vetar....

Послато са TA-1021 уз помоћ Тапатока
 
Krenuo neki vetar. Valjda ce nas i neka kisa pogoditi. Mada verujem Kimiju da ce pasti malo i da ce vetar to da osusi.
 
Jutros bio počeo jak vetar,sad je oslabio i pada slaba kiša.
Kiše treba i za zemlju,a i za nas,ne bi li malo odmorili.
 
Brankoviću da znaš da treba kiše. Sve je suvo. Bez jedno 50 l nema ništa od poslova za sejanje pšenice. Nadamo se da će je biti danas a vidim i za sl vikend ima najava za padavine. Bilo bi lepo da tada napada dosta. A onda krećemo u akciju: oranje, priprema sejanje, valjanje i novo oranje - duboko za zimu. Biće vremena za odmor cele zime.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh