Vremenske prilike u 2018-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
I kod nas poceo neki vetar i malo je svezije ali skoro pa sam siguran da nece se dovuci do Juznog Banata ta kisa.
Kisa koja dolazi sa zapada ili severo zapada koja je nekad vladala za sigurnu kisu, zadnjih godina tesko se probija do nas, dok te iz Rumunije uglavnom su gurale samo do Vrsca.
 
Kod nas malo dunuo vetar.Pade posle u dva navrata kisa ali jako razlicito po ataru. Prekinula kosenje suncokreta??????
 
I kod nas poceo neki vetar i malo je svezije ali skoro pa sam siguran da nece se dovuci do Juznog Banata ta kisa.
Kisa koja dolazi sa zapada ili severo zapada koja je nekad vladala za sigurnu kisu, zadnjih godina tesko se probija do nas, dok te iz Rumunije uglavnom su gurale samo do Vrsca.

Komšija možda se ipak dovuče nešto.
 
0 kapi,kako se zavrsilo SP,tako je i kisa prestala kod nas,bilo mozda nesto malo ,uglavnom nista posebno od ove godine,bolja je od prosle ali dalekooo od 2016-te.Kukuruzi ce da se skidaju jako brzo,mnogo parcela se skoro skroz zuti.
 
Oseca se jesen u vazduhu
Ocekujete li kisnu ili susnu jesen?
Ako bi trebalo da rezimiram ovu godinu do sada, imali smo susno prolece i probleme ko je kasnije posejao, kisan period (za vreme svetskog prvenstva, samo kazem) i opet toplo i susno vreme.
Neki kukuruzi bi mogli komotno vec sada da se beru.
Sinoc je u vrscu palo malo kise, tek porosila
 
Ma mislim da ce se ponoviti scenario od prosle godine kada je bilo skoro nista kise u septembru i oktobru (kod mene) i sa nekim temperaturama od 25-30ak stepeni...

Ako je verovati starom verovanju da kad bagrem ponovo cveta znaci da ce biti lepa i dugacka jesen a ove godine je cvetao bas{neka kolege meteorolozi ne zamere ali iskustvo je pokazalo kao dosta tacnu tvrdnju}
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh