Vremenske prilike u 2018-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ti si krajem Maja majvise kukao,da bi kasnije molio da vise ne pada.
Dobar je Jun bio i kod nas, nikad sa vecim kolicinama padavina ali bilo je cestih padavina. Jul i Avgust uzasan.

U prolece, do juna sam dobio 15 litara kise, pa kako da ne kukam od muke.. Nejednako nicanje, nikad gore. A nema sanse da pronadjes jednu jedinu moju poruku gde sam molio da vise ne pada. Koliko god da padne, i ako pretera a nije preterala, ne ljutim se, jer znam kakva je pustara i nistavilo kada je nema.
 
Ovo sto je kod nas juce padalo je mozda pola atara uhvatilo,a ni toliko mozda,kombajni skidaju suncokret.
 
Kod mene isto k'o i kod Brankovića, mada mi se čini da će kiša samo pokupiti prašinu. Južno odavde ka Avali mislim ds ode dobra kiša... Neka javi neko iz tog kraja ;)
 
Mislio sam na onaj monsunski pljusak kad je grad bio poplavljen.
E tada kod mene u selu samo pokupila prasinu, a u Kragujevcu poiskakale sahte od vode, ali ne zalim nikako :)


Ova godina je za mene veoma dobra sto se tice padavina. Ostaje samo zalost sto sam 3 godine za redom sejao moju omiljenu soju i propadala od suse, a sada posejah kukuruz, al dobro, i za njega je godina pogodjena.
 
Eto vidiš. Pravim bazu nekih mjesta koja često kisnu pa ko ima plan da seli ili kupuje zemlju čisto da zna , zasad je to ovako , samo ravničarska mjesta :
Bos. Dubica
Varaždin
Nova Gradiška
Sl, Brod
Apatin,
Sombor
Ruma
Šabac
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh