Vremenske prilike u 2018-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
STIGLA STRUJA !!!
Eto i mene !!!
Al' stigla i kiša...

screenshot_2018_08_06_at_16_24_50.jpg
 
Kog meseca? Proslog nismo imali ni 50 l, a ovog mozda 10 u jednom delu atara. Vas deo je kisnuo dosta vise nego nas. Uostalom juzni Banat uvek ima odlican potencijal kad je najpotrebnije. Tucete nas sa prinosima u proteklih 10 god redovno.

Ovo što si sada napisao su čiste gluposti ! Južni Banat je najgore prošao prošle godine a ove godine smo dobili najmanje kiše u celoj Srbiji, ali hvala Bogu kad bi mogao pristao bi ipak da svaka godina bude kao ova :)
 
E morala je da prosere makar malo, pokosio lucerku i dosao kuci i spusti se pljusak od2-3lit cak je i zagrmilo nekoliko puta.
Izem ti 'vaku stabilizaciju vremena.
 
Nešto posle 12, svugde vedro, samo se između Pazove i Golubinaca formirao oblak za 15 min, i sručio pljusak od 20-tak minuta sa vetrometinom, palo 16 lit...
Malo pre zagrmelo prema Dunavu, i otišlo za Bg.
Ludnica, i neka mi još neko kaže da se vremenske prilike u ove zadnje dve godine nisu drastično promenile, što pokazuju i modeli, koji nemogu da navataju šablon po kome se sada vrte vremenske prilike...
 
Nešto posle 12, svugde vedro, samo se između Pazove i Golubinaca formirao oblak za 15 min, i sručio pljusak od 20-tak minuta sa vetrometinom, palo 16 lit...
Malo pre zagrmelo prema Dunavu, i otišlo za Bg.
Ludnica, i neka mi još neko kaže da se vremenske prilike u ove zadnje dve godine nisu drastično promenile, što pokazuju i modeli, koji nemogu da navataju šablon po kome se sada vrte vremenske prilike...
Oni su van svakog sablona od 2012. Od tad im se poremetilo sve u glavi. Po free meteo i onoj prognozi sto daju ovi na naslovi. net bili bi davljeni od 1 Jula do sad.
Konkretno do pre nedelju dana, od pocetka Juna svakih sedam dana trebalo je pasti po njima vise od 70 lit. A mi u Julu nismo imali ni 30 lit. Totalano skrenuti i blesavi.
Ko sto ih je danas iznenadila ova kisa nepredvidjena tako su i do sad znali prognozu.
Promasaj cist.
Danas se zacrvenilo po radaru kao nikad iznad nas a kisa je padala na nekih 10 km i vise dalje. Iznad Padine takodje, a ono samo par litara.
 
Poslednja izmena:
... moj je život švicarska, skoro pa savršen...

bujica sa planine

[video]https://www.facebook.com/severeweatherEU/videos/2307573802799041/[/video]
[video]https://www.facebook.com/severeweatherEU/videos/2307533402803081/[/video]
 
Mozda se napravila prirodna brana, odroni se zemlja u reku, napravi se brana i kad se skupi vode da branu moze probiti nastane ovako nesto, uglavnom se to desava u planinskim predelima.
 
Sta je sa Kimijem? Nema ga odavno da se javi. Ajde neka kaze do kad traje ova vrelina. I kakvo se vreme ocekuje do kraja avgusta.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh