Vremenske prilike u 2018-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
U Padini u poslednjih 20 dana je palo 9 litara kiše. Zemlja u potpunosti suva a kukuruz i suncokret se suše velikom brzinom. Ako kiša nastavi da nas obilazi kao do sada neće da valja ::jako_besan::
 
U Padini u poslednjih 20 dana je palo 9 litara kiše. Zemlja u potpunosti suva a kukuruz i suncokret se suše velikom brzinom. Ako kiša nastavi da nas obilazi kao do sada neće da valja ::jako_besan::
Kod nas mozda u tom roku oko 1-2 l
Vec su se stvarale dobre pukotine u zemlji.
Evo i sad cuje se grmnjavina u daljini. Kisni oblaci cim su se priblizili jednostavno ili se raspadnu skroz ili nas zaobilaze.
Nece nas nikako.
 
Za 10 min 40 litara... sedim sa detetom u autu ne možeš izaći... nevidjen pljusak...

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Sad se potpuno razvedrilo , jutrosnji bilans 39lit.
Kad bi htela da pocne da nas obilazi ne treba je vise ni zasta.
 
Nije vezano za vremenske prilike trenutno, ali je dobar i jednostavan prikaz problema koji su prisutni.

1_56766667_greska.jpg
 
Pa ovo vise nije normalno dva sata kruze oko nas i dolaze oblaci sa raznih strana i na kraju ni jedna kap. Prvo su dolazili oblaci pre sat dva sa jugozapada i pre nego sto su stigli kod nas raspali se. Od pre sat vremena dolaze sa jugoistoka iz Rumunije i prolaze pored nas. Kompletno smo okruzeni kisnim oblacima a u sredini rupa iznad nas. To nam se bas redovno desava.
 
Malo iz Kragujeca, da se vidi kako je pala kiša




Verovatno je bilo slično u još nekim mestima.
 
Pa ovo vise nije normalno dva sata kruze oko nas i dolaze oblaci sa raznih strana i na kraju ni jedna kap. Prvo su dolazili oblaci pre sat dva sa jugozapada i pre nego sto su stigli kod nas raspali se. Od pre sat vremena dolaze sa jugoistoka iz Rumunije i prolaze pored nas. Kompletno smo okruzeni kisnim oblacima a u sredini rupa iznad nas. To nam se bas redovno desava.
Evo Cici da se ne nerviras vise...38 litara...napokon,jedino sto je palo na brzinu,dosta je otislo u pukotine kojih je bilo bas pno.
 
Bure sa rakijom je bilo prazno,ali bilo je gadno,postavicu slike kasnije,kad je odnelo prikolicu za traktor,delovi zavrsili gde i bure ,da je jos kisa padala otisla bi ograda.
 
A samo 10 km dalje ja i dete kosimo detelinu...ni kapi...

Pričaj mi o tome, ti 10km a ja dve duži...

Nisam odoleo, i provozao sam se do njive koja je dve duži pre autoputa prema Vrbasu, nadajući se da je onaj potop iz Vrbasa, Kucure i Bačkog Polja zakačio malo i mene. Ali šipak, možda litra dve, pokupila prašinu. Tako blizu, a tako daleko...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh