Vremenske prilike u 2018-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
A ja čuo,da kad bagrem dva puta cveta (što je slučaj ove godine), biće jaka zima.

To se obično dogodi kada bude blago leto, bez obzira na bagremlje :osmeh:

Elem, ovde je bilo fine kiše malopre... Doduše kako gde jer se opet nekako ispadalo međ' zgrade, a po periferiji mućak :/
 
Zaključujem da si ti eto nekim pukim slučajem uvek najugroženiji...sad razmisli da li je to stvarno tako ili si sebe ubedio da drugačije ne može i ne treba da bude...
 
Aj ne lupetaj molim te. Nisam jedini iz ovih krajeva koji moze da potvrdi da smo osim Juna u Julu i Avgustu pukli sa padavinama dok vecina je molila da im vise kisa ne naidje.
Tako da imaj obraza, budi realan i prvo gutaj pre nego sto zines.
 
Takodje ni mi nismo imali kise dok su ostali dobijali i mogu reci da je situacija u pojedinim delovima Banata veoma zabrinjavajuca. Kise nismo videli vise od mesec dana, a i poslednje sto je padalo oko polovine jula je bilo znatno manje nego kod ostalih (oko 15-20l kako gde). Sada nas kosava fenira vec dve nedelje.

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
 
Moje njive nisu ništa ni manje ni više pokisle od tvojih,sve su mi tu na dve duži jedne od druge i tu je najmanje palo tek nešto ovih par zadnjih je uhvatilo i taj deo , na postu su bile duže vreme i eto da te utešim da nisi jedini u toj priči.
 
April 0 litara
Maj 15 litara
Jun 130 litara
Jul 90 litara
Avgust 28 litara

Ukupno od marta 263 litre. Ovo je kod mene najkisovitija godina u poslednjih 10. Sve njive poludele. Ja prezadovoljan.
 
Evo jedne zanimljive slike, ako temperatura globalno poraste za 4 stepena

1_109600816_Dkn99ssXsAAkM6o.jpg
 
April 0 litara
Maj 15 litara
Jun 130 litara
Jul 90 litara
Avgust 28 litara

Ukupno od marta 263 litre. Ovo je kod mene najkisovitija godina u poslednjih 10. Sve njive poludele. Ja prezadovoljan.
Ti si krajem Maja majvise kukao,da bi kasnije molio da vise ne pada.
Dobar je Jun bio i kod nas, nikad sa vecim kolicinama padavina ali bilo je cestih padavina. Jul i Avgust uzasan.
 
Padalo nesto i kad nas al necu javljati da ne bude posle kako smo mi stalno imali kise:osmeh:
Cici jel bilo bar 10 l u tvom kraju? Najvise je tamo potrebna kisa. Sve mi je tamo posejano 19 Maja i posle.
 
Kod nas je padalo uz granicu i to zestoko bilo je i leda. Steta sto tamo nemamo sta da pokisne. U selu ni kapi.

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh