Vremenske prilike u 2018-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pocela je stidljivo pre 1h ,sad se sve blize cuje grmljavina iz prava jugo-istok (Sabac) nadam se da nosi jos koju litru za nocas.
Kimi bravo za prognozu.....:bravo:
 
Hvala, zaista prognoza na mestu u ovoj padavinskoj "lutriji".

Dakle sutra atmosfera jeste uslovno nestabilna na severu, ali imamo nekakav kvazi "front" koji prelazi preko severa zemlje popodne, plus advekciju vlage sa istoka preko Karpata.
To bi pokrenulo razvoj kasnopopodne u planinskom zaleđu Arada, Temišvara i Rešice, koji bi se spuštao ka zapadu u rumunski a onda dalje i ka našem Banatu. Dolaskom te oblačnosti kasnije uveče aktiviraće se dodatni razvoj i u ostatku same nizije. Pa da vidimo, to je ideja, čekamo realizaciju..
 
Nista kod mene, ali ako je Kimi najavio da ce nestabilno biti do utorka, sacekacu jos malo.

Vetar stao, pa sad oped pojacava. Ispada po koja kap, ali sve stidljivo.

Bas sam pratio oblake dal ce ka meni doci, i izgleda da covek ne moze ni na rain alarm da se osloni. Kad je kod tebe padala tek po neka kap tj kad si ovo pisao, u isto vreme na rain alarmu je prikazana velika kisa.



 
Kod mene je rain alarm pokazao 100% tacno

- - - - - - - - - -

wcbtdy.jpg
[/IMG]
 
Komsijska njiva, slikao jutros kad sam prskao kukuruze. Mislim da je slacica.

Sent from my Lenovo K10a40 using Tapatalk
 
Kod nas konacno pade jedan pljusak sa gradom velicine zrna graska uz jak vetar.Videcu ujutro ima li stete.Ali dobro,bilo je daj sta das....Bravo Kimi,moram priznati,bio sam skeptican.
 
Malo nakvasila kisa beton i to je to, culo se malo grmljavine. Videcemo za dalje sta ce biti. Kimi kad mi u ovom delu Pomorovlja mozemo da ocekujemo neki ozbiljniji razvoj ??
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh