Vremenske prilike u 2018-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja pricao sa Vrsackim meteorologom,kaze do novembra nema kise,u novembru ce biti kise,ali i povremenog mraza
 
Nize dnevne temp su bile cini mi se u zetvi psenice i manje prasine nego sad kad treba da je sejemo. Naopaka godina.

Oprez u jutarnjim casovima ce biti neophodan narednih dana. Zbog guste magle u blizini Morave jutros dva teska lancana sudar izmedju Cuprije i Jagodine. Drug koji vozi u Putevima Srbije imao srece prosao 5 min pre nesrece, kaze da nije video ovakvu maglu od kad radi bukvalno vidljivost nije bila veca od 10m. Kolege mu kazu da je prizor strasan, nije bilo ovakvog udesa do sad u ovom nasem regionu
 
Ovi sa accuweather-a već nekoliko zadnjih dana najavljuju za 19-20.10. da će biti kiše dva tri dana. primetio sam da kad se za neki datum stalno ponavlja ista prognoza onda tako i bude. Nadam se da će sada pogoditi. A vala neka pada i 4 dana samo da natopi zemlju. Pa onda neka stane nekoliko dana. I da tad svi navalimo na sejanje pšenice.
 
Ovde noćas i jutros bilo magle i jutros bilo hladnjikavo ali evo malopre probilo sunce i temperatura skoči odmah preko 20'c...
 
Kod mene u ataru jesenja setva pšenice 2016 nikla je tek u martu 2017 na 95% posejanih površina.Čini mi se da će i sada biti 100% ista situacija.
 
Definitvno naopaka godina,zemlja suva kao barut,prasine pitaj boga koliko ima,pocela da cveta visnja i poceo plod da se pravi,znate kakav je bio pocetak proleca,e znate,pocetak proleca sneg nenormalan,leto potopi,a jesen cveta visnja,a zima???
 
Ih to sa tim cvetanjem dva puta...

pa malo malo pa se javi negde to. Nikakve to veze nema, niti se prvi put desava, niti je bilo kakav predskaz i slicne budalastine.

Svakako da tome pogoduje lepo vreme u septembru i oktobru, kao i velika toplina i lepo vreme u aprilu.
 
Ima li neka prognoza sa kišom? Čisto da vidim, zaboravio sam kako izgleda ona slikica oblaka.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh