Vremenske prilike u 2018-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
E Kimi , sad da te pitam što me najviše zanima , a i sve nas . Kad znamo pravac kretanja padavina ili oblaka kako god , a stvarno se i kreću predvidljivo , po pravcu paralelno , šta se onda desi da se padavine nad nekim područjem "rasprše" tj smanje ili nestanu i to često kao po pravilu ??
 
E Kimi , sad da te pitam što me najviše zanima , a i sve nas . Kad znamo pravac kretanja padavina ili oblaka kako god , a stvarno se i kreću predvidljivo , po pravcu paralelno , šta se onda desi da se padavine nad nekim područjem "rasprše" tj smanje ili nestanu i to često kao po pravilu ??

Ono što se upravo dešava kod mene , na radaru dobri pljuskovi i padavine , pravac i smjer kako treba i odjednom se sve raspršuje ?
 
Kod mene razvalila kisa, doduse uz gorivo od 155.....
Nema cekanja , mora se zalivati pa ako padne padne tako je to u povrtarstvu.
 
Pa kako nije predviđena, kada je model crta dragi Mcbaycow. :osmeh:
U te takve crtarije nikad ne treba sumnjati što se tiče profila vetra na visini, to je sve hiruški precizno, zato što je taj parametar jedan od realno lakših za prognoziranje.

Ja sam laik, a ti si pro... i ne mogu te osppriti sve i da hocu...

Ali kada sam ja gledao modele pre 5 dana i pokusao da prognoziram padavine za danas. Pokazivali su modeli da padavine dolaze iz sredozemlja preko Italije, i do nas dolaze sa jugozapada... naravno iz dana su se menjali modeli i vetrovi i pravili drugu sliku... Iz tog razloga sam bio neprecizan jer je okrenuo jugoistocni vetar i pomerio u odnosu na onda sve padavine istocno za 50-100km istocno. Stoga je krajnji istok Vojvodine ostao suv, a trebao je zapad. Pokusavam da sebi nadjem opravdanje. Ali ne vredi, modeli se menjaju non stop. I ono sta sam ja prognozirao je besmisleno jer su se parametri izmenili... Ali gotovo, ona prognoza je otisla u etar... vidis da me teraju da cepam diplomu, i da mi pisu da se nisam proslavio...
 
Prognoziraj komšo slobogno,valjda ćeš ubosti neku povoljnu prognozu za naš kraj.Tada ćemo ti reći ,bravo.:osmeh::ppozdrav:
 
Poslednja izmena:
Velebit opet rupa u kojoj je pala nemerljiva količina..svuda okolo sevalo, a iznad nas vedro..Vidim da je Subotica opet fino dobila, preko 25. Vinogradi manje, desetak, al i to je premija..Ostaje da vidimo ima li šanse bar jedan oblak da pogodi do kraja sedmice..

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Ukupno 28,5 litara lepe kiše bez vetra i leda i konačno ceo atar dobio jednako.Pšenice stoje u visu, bolje nije moglo.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh