Vremenske prilike u 2018-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Okolina Zrenjanina je negde dobila i 50 litara, uz malo grada mestimično.
 
Gledajuci po njivama kod mene u ova tri cetiri da dobio sam lepe kise. Kad se sabere bilo je sigurno 20-tak litara. Za sad je dovoljno a uvek moze jos. Bice je valjda jos u maju. Psenica je precvetala i sad sledi nalivanje. Neka bude jos koja kisa ovih dana uz prijatne temperature i neka sazri lagano. Ja cu biti zadovoljan. Lepo izgleda. A kukuruz se sad osvezio i gura dalje. Oslobodjen je od trave i neka sto pre sastavi redove i da dobije prihranu a posle se zna. Dobra kisa pred metlicenje i u nalivanje a temperature ne vece od 30. Ovo su zelje a videcemo kako ce biti.
 
Em nismo dobili kise nikako susa ubija em vetar duva ko lud.Zar nije receno da staje u petak predvece?
 
Kimi, kad staje vetar? Moram psenicu prskati inskticidom pijavice sa nakotilo sila

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Komšo, samo za tebe! :ppozdrav: To je taj oblak koji je selu doneo kišu a po slikama ćeš već prokužiti koju je putanju koji radar pokazao...

Rain alarm:



Rumunski radar:


Obišao sam danas moje njive (koje su u reonu tamno braon fleke na drugoj slici Rain alarma) i mogu da kažem da je Rain alarm mnogo preciznije dao raradrsku sliku u odnosu na rumunski radar, ali da ni on nije baš potpuno precizan. Dobre kiše je bilo najviše u selu i bliže selu kad se gleda vrbaški put. Kako se ide prema Vrbasu sve je manje padala a posle salaša Laze ljuštike je bila baš slaba, tj. tako se po zemlji zaključuje (pored sela su još vlažni tragovi i u doljama je blato, dok je ovamo dalje suvo). U kaluđerovom progonu (to je pre autoputa) je jedva prašinu ugasila, ja tamo imam polovinu njiva i čeprkao sam zemlju i suvo je skroz.
Čujem od drugara da je na početku segedinca bilo 17l i da je kako se ide severnije bila sve slabija kiša. U jarošu (skroz gore, bliže Fantastu) je takođe samo prašinu pokupila.

edit: Naravoučenije :osmeh: :

Sliku sa Rain alarma u buduće pomeriti malo jugoistočnije, a sliku sa rumunskog radara pomeriti malo više severnije. (Bar za moj kraj.) :osmeh:
 
Poslednja izmena:
Kod nas je sinoc palo nekoliko litara u selu,nzm kako je dalje u ataru.Uglavnom nista posebno ,malo osvezenje za psenicu,folijarno.Lose ,jako lose.
 
Jutros gledam u mladoj lucerki, ovo kise sto je palo nije uspjelo da zatvori pukotine, i dalje moze prst da se, s oprostenjem, ugura.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh