Vremenske prilike u 2018-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Sve se to okrece. Ja sam relativno mlad ali dobro pamtim zadnjih 10 godina otkad sam aktivno sa mojima u poljoprivredi. Imali smo i tropske vrucine i slicno ovako hladnije vreme i kise itd. I susne godine sa skoro nikakvim prinosima i rodne godine. Sve smo to preziveli pa cemo preziveti i na dalje. Nego takav smo narod da mnogo brzo zaboravljamo. Bilo kisnih godina i kad nije bilo SP, Olimpijskih igara i drugih takmicenja. A bogami i suse. Pokojni deda mi je pricao o nekoliko susnih godina tokom 50tih kad je imao nekih 15-16 godina jedva su uspeli da prehrane i sebe i stoku. Velika glad je bila, suse ,90tih nisu bile nista u odnosu na te 50te (zab sam tacne godine)
 
Ево опет пада.....време је да јој се поставе мердевине па да нормално силази

Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ плуга
 
Kod mene pada kisa.

Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока
 
Sve se to okrece. Ja sam relativno mlad ali dobro pamtim zadnjih 10 godina otkad sam aktivno sa mojima u poljoprivredi. Imali smo i tropske vrucine i slicno ovako hladnije vreme i kise itd. I susne godine sa skoro nikakvim prinosima i rodne godine. Sve smo to preziveli pa cemo preziveti i na dalje. Nego takav smo narod da mnogo brzo zaboravljamo. Bilo kisnih godina i kad nije bilo SP, Olimpijskih igara i drugih takmicenja. A bogami i suse. Pokojni deda mi je pricao o nekoliko susnih godina tokom 50tih kad je imao nekih 15-16 godina jedva su uspeli da prehrane i sebe i stoku. Velika glad je bila, suse ,90tih nisu bile nista u odnosu na te 50te (zab sam tacne godine)

Tačno tako. Deda iz familije je 1926.godište, pričao mi za 1953.godinu kao najsušniju koju je upamtio u životu. Kaže u februaru kad prodju šinska kola putem da te uguši prašina koja se podigne. Zima bila suva, proleće suvo i celo leto do jeseni bez padavina. Te godine ništa nije rodilo, ni polja ni bašte, ni voće nisu imali. Svaka kuća je imala baru sa koje se pojila stoka, već u rano proleće bare su presušile pa su vodili stoku po par kilometara do rečica kako bi ih napojili.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh