Vremenske prilike u 2018-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ukratko receno ugasili smo. Cim mi zavismo od tako neke sitnice nema od toga nista. Jebes hladnocu ako ce nam to doneti jos goru susu. Kad bih znao da ce nam doneti kisu potpisao bih odmah ceo novembar ako treba sa temp preko 20 ma koliko deluje ne normalno.

Послато са Moto G (5S) уз помоћ Тапатока
 
Nema sta vise,ne gine nam sledece godine da idemo da radimo negde preko...to je to...Kad drzava nas ne stiti sa cenama jos i ova susa jednostavno nas jahaju sa svih strana..Pasos u ruke i sto dalje od ove propale zemlje
 
U narednih 7-10 dana svakao ništa Miloše.

U prevodu kada se to oslika na karti ukupnih padavina u narednom periodu to izgleda ovako:

Rtavn15618.gif
 
Kamo sreće da smo samo mi, nego eno je rupa do na pola Rusije...

A kao što smo dragi kolega Matiću u postu iznad rekli, formiranje tog sibirskog anticiklona je posledica jake hladnoće, pa kad pogledamo temperaturnu dijagnostiku kontinenta ona izgleda ovako:

Rtavn13810.gif
 
A u SAD ili ti Americi, pada kiša, sneg, oluje, obilje padavina..
Zapadna Evropa je dobila padavine ove jeseni..

Slučajno?

Istoku Evrope, nama i Rusima suša..
I koja sezona već slično. A nema većih zagadjivača i nepoštovalaca prirode od njih.
 
Da, ide zimulja u SAD, ali samo u istočnu polovinu, na zapadu im je isto ovako toplo i suvo kao i kod nas... no, mora se priznati da oni imaju veće prirodne predispozicije za takvo nešto od Evrope. Za Aziju i da ne govorim.

Kao što mi i Rusija imamo veće predispozicije (odnosno istok/jugoistok Evrope) da imamo sušu jer smo najdalji od primarnog izvora padavina (Atlantik). No, isti taj zapad Evrope nije imao kišu u junu i julu kada je kod nas bilo najviše. Sve ima svoje.

Milane, lako za sneg, vidiš da je primarni problem uopšte da nateramo sisteme da se postave tako da dobijemo bilo kakve padavine..
 
Ako avioni imaju uticaj na vremenske prilike i sve ti mi onda necemo da vidimo skoro kisu s obzirom da se vec danima migovi a i helikopteri vrte ovde i spremaju za te vojne vezbe koje predstoje :osmeh:

Iskreno kad bi samo ovaj vetar prestao samo za pocetak dojadio vise a padavine ce valjda doci same od sebe
 
Informer je dobar samo da zameni toaletni papir. To je najodvratnija novinarska organizacija u istoriji srpskog novinarstva.
 
A u SAD ili ti Americi, pada kiša, sneg, oluje, obilje padavina..
Zapadna Evropa je dobila padavine ove jeseni..

Slučajno?

Istoku Evrope, nama i Rusima suša..
I koja sezona već slično. A nema većih zagadjivača i nepoštovalaca prirode od njih.

Od koga nema većih zagadjivača i nepoštovalaca prirode ? Valjda te nisam razumio ?
 
Informer je dobar samo da zameni toaletni papir. To je najodvratnija novinarska organizacija u istoriji srpskog novinarstva.

E,baš vam hvala,nisam znao.
O ovome sam slušao na televiziji,a najjednostavnije mi je bilo da postavim link da bih pitao Kimija šta misli o ovome. Ovaj link je bio prvi koji se pojavio.
Bitna je suština,a ne ko piše. I nisu ovi jedini koji pišu na ovu temu.
 
Vidi ovako dragi Brankoviću. To da taj rast temperatura, tj. trend postoji to nije ništa novo. Što u šali kažemo ovde, svako danas može da izađe u javnost i da da dugoročno prognozu za neku sezonu i kaže "biće nešto toplije od proseka", kao što naš "najdraži" RHMZ uvek i radi. I neće pogrešiti, jer 90-95% meseci u zadnjih nekoliko godina su (dosta) iznad tog referentnog perioda 1961-90 kada je vladalo samo po sebi nešto hladnije vreme u globalu. Uostalom, nekoliko najtoplijih godina od kada je merenja na zemlji je zabeleženo upravo u ovom 21-om veku.

Međutim, problem je što se svi izgleda baziraju na sadašnjosti, i hoće da izvuku zaključak za budućnost isključivo na osnovu trenutnog trenda.

Sad svi odjednom tvrde da ćemo da se pretvorimo u pustinju, da će ovo da će ono, da će sav sneg iz polarnih oblasti da se otopi i slično... kao da se to prvi put dešava. Kao da je takva promena moguća u nekoliko decenija, a zapravo traje hiljadama godinama. Pa uostalom, Grenland okovan snegom i ledom se sigurno ne zove tako slučajno.

Da vam kažem iskreno, velike se i pare obrću oko tog globalnog zagrevanja. Pa naravno da će i moj profesor jedan sa fakulteta da tvrdi da će klima postati sve toplija i ekstremnija, kada za te projekte simulacije dobija ogromne pare. On sve bazira na trenutnom trendu, i ne samo to nego ga u budućnosti još intenzivira, iako realno nema realnog osnova da tako nešto radi.

Tako se dramilo i za onaj ozonski omotač, dramilo dramilo da će svi da pomremo, pa evo danas članak o tome kako se rupa iznad Antaktika već sužava, te da će se za nekih 20-30 godina skroz oporaviti.

Poenta je da nemaš ti pravo direktno da sudiš na osnovu trenutnog stanja da će takvo stanje da se advektira i u budućnost u još jačem obliku, bez ikakvih promena. Kao što nemaš pravo da npr. ako imaš loše iskustvo sa jednim ili dva frizera, da zaključiš da su svi frizeri loši (čuvena greška logičkog zaključivanja iz "neke" u "sve".
 
Kimi,hvala! :ppozdrav:
Pretpostavljao sam da ćeš ovako neki odgovor dati,jer znam da uvek govoriš da su se ovakve (ekstremne) situacije dešavale i pre i da nisi (ako sam dobro shvatio) zagovornik globalnog zagrevanja.
Nadamo se da će klima kakva je bila ranijih godina,biti ponovno na ovim prostorima.
 
Kimi pošto imaš podatke od kad se prate merenja temperature možeš li nam reći još jednu stvar. Da li se vraća ledeno doba ili smo još u tom nekom toplom dobu?
 
Mislim da prelazak iz između ledenog doba i redovnog stanja traje par decenija, nije to baš toliko brz proces.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh