Vremenske prilike u 2018-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Švecka, ladno al standard.... u ovom slučaju Novreška.

Didc1d-W0AA4LrR.jpg
 
Kod nas je bas suvo. Dok ste svi poprilicno kisli kod nas malte ne nije bilo nista kise. Zemlja opasno puca, a ima i kukuruza koji polako podgorevaju. Cim je malo ugrejalo odmah se i soja zakovrnula.
Treba nam kise, bar 30 l.
 
Paore nadam se da te nece obici ovi kisom bogati oblaci od nedelje. Najava za kisu i to dobru je narednih 5 dana. Ja bih voleo i kod mene da dobro pokisnu usevi. Neka padne jos 50 l i bice im dobro da posle izdrze dve tri nedelje temp preko 30.
 
Tooo Momo, takva T nam treba da se detelina i seno pokose i osuše :cool:, pusti ove sa kukuruzom, njima jedno kukumakanje svake godine ne gine, ili u julu zbog suše, ili u oktobru ako dobro rodi, zbog cene od 12 din i aflatoksina...
A kakve su napredne cene ove godine maline, višnje, pšenice, daj bože da bude i tih 12 din.
 
@Momo, dobro nisi dobio tamo neko mesto u sibiru kao ja jednom pa da si video minuse narednih 10ak dana, to bi tek bio hit! :haha:

Ovde kažu danas 31, po svemu sudeći i biće toliko :)
 
Nebi skodila jedna dobra kisa, lepo zasusilo u 'velikom dolu' kod nas...

Sent from my Lenovo K10a40 using Tapatalk
 
Taj veliki oblak nam je došao gotovo pred vrata i onda se predomislio i otišao severnije. Jbm ti sreću...

Plašim se da bi sutra moglo biti nepogoda, bar sam taj utisak stekao čitajući meteorološki forum. Više bih voleo da ne padne ni kap nego da bude neko sranje sa tvrdom kišom...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh