Vremenske prilike u 2018-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Momentalno je 27 cm i još pada.


 
Kako je navalio, ovaj mokri sneg može da stavi na ispit neke slabije urađene hangare...
 
Bio jutros do Smederevske Palanke, sad se vratio. Kod mene nema nista snega. Cim predjem Moravu prema Jagodini krece sve vise. Vec oko Markovca i Velike Plane ima 10-15cm otprilike.
 
A voj put nije ni sol bacio a kobojagi put po važnosti oma iza autoputa.A ovoma buzdovanima iz vlade vojvodine ,bilo bi bolje da ste nama kupili vozilo za čišćenje puteva nego što traćite naše pare za bosnu i druge države.
 
A voj put nije ni sol bacio a kobojagi put po važnosti oma iza autoputa.A ovoma buzdovanima iz vlade vojvodine ,bilo bi bolje da ste nama kupili vozilo za čišćenje puteva nego što traćite naše pare za bosnu i druge države.
Ако ће ти бити лакше,и ми сами себи чистимо локалне и сеоске путеве,нисмо видели те твоје паре.

Никола :ppozdrav:
 
Dobro,nije šija nego vrat,A za gos.Putin,neko je video to je sigurnojer su trenutno dva majmuna najbolji prijatelji,i tako da se oko para lako dogovori,a sa druge strane daju po pola mil.evra za egzit kao tako se povećava neka ekonomska **greška materina ,a ja i posle 18 godina nisam video ni pola evra od egzita kako direktno u parama tako ni na primer da se svake god od dobitka usvakoj regiji opravljaju recimo bolnice ,domovi zdravlja pa tako svake god jedna opština,sad samo još da počnu makedonce da pomažu.
 
E lepog snega:osmeh:pada već 27 sati bez prekida.Ima ga preko 30 cm.
14iho42.jpg

2zegrd4.jpg
 
Volim kad padne sneg jer tada svaka zvreka otkrije svoj trag.... tako samo mislio da se svinje šetaju po voćnjaku ali su to u stvari zečevi... napadalo preko dvadeset centimetara.
 
Kod nas pada bez prestanka od juce poslepodne oko 1 sata kako je krenuo,oralo se nekako do 5-6 sati,posle po meni to vise nije moglo,ja sam ionako zbog goriva otisao kuci a i klizilo je bas puno.Sad ga inace ima oko 40cm,duboke cizme vise nisu dovoljne.
Inace se i ja brinem za jedan krov,tj kao nadstresica je u pitanju,sneg je tezak,cistio sam tuje ispred kuce jer su mnoge grane legle do zemlje,kao i poneka cela tuja se nakrivila skroz do dole,plasio sam se da ne puknu.Moracu i ta krov malo olaksati od snega,komsija je vec cistio sneg na njegovoj supi.
 
Pomagali smo mi za vreme juge i Makedoniju i BiH i Crnu Goru pa smo sad naj gori narod na planeti. Kad se setim samo koliko se radilo solidarnih subota, davala dobrovoljna finansijska i druga pomoc posle zemljotresa u Crnoj Gori 1979 godine. 300 naseljunih mesta je gotovo sravnjeno sa zemljom.Opet je Srbija iznela naj veci deo pomoci. Sve je to danas zaboravljeno, koja ponizenja dozivljavamo od te Crne gore svima je poznato. Treba pomagati bracu i preko Drine i gde god ima Srba, ali se bojim da se ne ponovi Crna gora.
 
Ovde je sneg padao u cetvrtak, juce nije ali jeste ledena kisa kasno sinoc. Danas oko podne je ponovo poceo, trenutno je visina na nekih 5-6 cm.
 
Zr 32 cm na meteroloskoj stanici. Topi se i pada pun gas. Kolaps u gradu po radnjama lopata nema.
976f03d5f312bbbdb17cd8166b5399f0.jpg
Nas auto jutros na parkingu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja sam u podne merio kod mene, između 27-30 cm kako gde ubodem metar. I dalje pada, samo dosta slabije nego pre podne. Na očišćenom se topi, na snegu sabija i sleže se. Temperatura 2 stepena.
 
Skinuo sneg sa onog krova,ima jako mali pad,nisam hteo misliti uopste.Ko zna kad ce stati,ako pada do ujutru bice ga preko 70cm....

 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh