Vremenske prilike u 2018-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Svetu se ne može ugoditi.Nikad da stane kiša i sada posle 3 lepa dana neki kukaju kako im je vrućina.
 
Ode naš Kimi u strelce... diplomirane....

[FONT=&quot]Наравно, то што ракете више неће лансирати стрелци, не значи да се може без људског фактора. У сваком радарском центру радиће дипломирани метеоролог, који ће помоћу све технике, електронике, софтвера, уз помоћ петочлане екипе, управљати радом целог система.[/FONT]
[FONT=&quot]„Његова одлука је извршна, то значи да он покреће цео аутоматски процес рада, он на основу метеоролошких параметара, прогнозе времена, сондаже атмосфере, свих других података, доноси одлуку о започињању дејства, односно засејавању одређеног облачног простора. У тренутку када он донесе метеоролошку одлуку, стартује комплетна аутоматика“, наглашава Бабић.

https://rs.sputniknews.com/analize/201808121116847071-grad-odbrana-sistemi-analiza/[/FONT]
 
Rekoše danas u Užicu da je bilo kiše, a i sad videh od kuće južno od BG-a da seva...

Ovde već 2-3 dana fenira za sve pare... 'oće li bar zahladneti malo ako neće već neka kiša...?

- - - - - - - - - -

Ovde jutros padala kisa... :kisa:
 
Noćas oko pola tri jak vetar i grmljavina,posle poče i kiša. Prikolica sa senom bila napolju,nije pokrivena pošto nisam čuo da najavljuju kišu.Šta ću ustanem,pokrijem,pokisnem (naravno :osmeh: ),i kad sam ušao u kuću,kiša stala :haha:
 
Znaci trebalo je da ostanes u krevetu i ona bi nastavila da pada... :osmeh:

Nisi cuo da najavljuju kisu!? Ne se sekiras ovi nasi nikad ne znaju da daju dobru prognozu :osmeh: Tako da naravoucenije, sledeci put uterati/pokriti prikolicu sa senom ::namigivanje::
 
Jeste,treba obezbediti,ali tako sam radio predhodnih dana,ostavim napolju i ujutru istovarim i nije padala. Pa sam mislio da ću i sa ovom turom proći isto :osmeh:
 
Navalila neka vetrustina, nadam se da ce nas obici nevreme posto je suncokret jos na njivi...

Sent from my Lenovo K10a40 using Tapatalk
 
Pada samo tako. Namračilo se, počelo duvati, a sad lije za sve pare.

Sent from my Honor 9 using Tapatalk
 
Valjda ce da preskoci cetvrtak i petak da odradimo silazu, pa nek pada za vikend :osmeh: Koliki deficit vlage vucemo od prosle godine videlo se cim su prestale kise i temp krenule preko 30. Za par dana se sve pretvorilo u pustinju i ispucala zemlja dosta, nije kao proslog leta ali su solidne pukotine. Sreca pa nas je za kukuruz posluzilo vreme kad je najvise trebalo pa odseklo kako deluje vise nego solidan rod u odnosu na proslu godinu. A kako je krenulo bez kise i sa toplim vremenom u maju i u prvoj polovini juna dokosurilo bi nas skroz.
 
Evo kod mene upravo pocinje da pada. Ima vetra i grmi. Koliko ce da padne videcemo. Samo da ne bude nekog goreg kijameta.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh