Vremenske prilike u 2018-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Danas takodje jaki udari vetra, valjda ce prestati malo dobicu migrene od ovog vetra koliko sam po napolju.
 
Auh kakva odbojnost kontinenta na uticaje sa Atlantika... u meteorološkom smislu ovo se zove pravi blok.

Ne popušta uopšte, sa zapada ne dolazi ništa... evo stavio sam link animacije gde se to najbolje vidi.

Dakle apsolutno dominatno stanje je anticiklon. Nama je sad još i "fino" jer kad već nema padavina, makar smo na toploj, zapadnoj strani anticiklona..

Ali kao što vidimo, tendencija je takva da se centar anticiklona penje skroz na sever (čime smo mi jugoistočna strana anticiklona tada), čime može i Ruska ledara da se pokrene ka Evropi.

Dakle sa zapada neće doći ništa, jedino da hladnoća s kontinenta kad dođe aktivira Jadran, tj. ciklon blizu nas.

Nije da hoću nešto pompezno da najavljujem ali... bude li nastavilo ovako biće na testu itekako zimski ogrev... itekako.




tempresult_rjz6.gif
 
Jebes ogrev daj nek padne nesto. Nisam bas nesto zeljan neke zimulje i snega (niko nece da ga cisti umesto mene) koliko kise :kisa:
 
Kimi jel hoćeš da kažeš da nas umesto kiše i snega čeka golomrazica? Hvala bogu kompletirani smo sa ogrevom. A i suve zemlje ne nedostaje.
 
Rekao onaj moj kolega kako ce biti. Do sad sve ogodio. Kaze da ocekujemo neku kisu od 20og novembra. Ocekuje da ce pasti od 20 do 30 l do kraja ovog meseca.
 
Kod nas mirno jutro i suncano,vreme kao u maju

Послато са TA-1021 уз помоћ Тапатока
 
U proteklih 80 dana svaki dan je dan Mrmota. Ama bas nikakve vidljive razlike. Po koji oblacic, vetricak nekad malo jaci nekad malo slabiji, oko 20ak stepeni, jutarnja rosa...
Kako mi se cini ovako se nastavlja u nedogled samo ce temperatura pasti. A za sve ovo je kriv tamo neki Atlantik, Sibir i jezicak sa Afrike :osmeh:
 
Takođe.Izgleda čim se namesti situacija i sklope kockice za neke padavine obavezno počne vetar da to sve lepo rasturi i razjuri.
 
Do skora je izgledalo da se sprema ekstremnije zahlađenje, ali tek uz mizne padavine (snežne).

No, srećom, bolja je ova varijanta koja se sada nametnula kao konačna- zahlađenja da, ispod proseka da, ali ne baš toliko esktremno, sa sve verovatnijim padavinama.

Tu će pre svega padavinski naravno prvo da se ovajdi južna polovina zemlje. Ponedeljak tu prvi upada u oči, kada može biti padavina svih vrsta- kiše, ledene kiše, susnežice i snega.

Kasnije bi po svemu sudeći useldio još jedan ciklon, sa kojim bi temperature malo porasle ali bi se i padavine otisnule još severnije tj. zahvatile i VOjvodinu.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh