Vremenske prilike u 2018-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
U selu je pala dobra kiša i prema Srbobranu i Bečeju a tu nam je mali deo atara a ka Novom Sadu gde nam je 90% atara čisto sumnjam da je bilo ozbiljne kiše, možda oko sela a li će vidimo.Počeo i led malo sa kišom ali ništa strašno.
 
Сутра ћу знати тачан податак са друге метереолошке станице из Знатлијске 22, а и са метереолошке станице Морјан и Међеш....кад обиђем њивице....
 
Prebacili 100-ku pre 15 minuta...:osmeh:

Misliš na Mlaku?

Ja sam sad malo pre izmerio kod mene u dvorištu, jedan kišomer pokazuje 43l, a drugi 48l. Kod onog drugara u Tuku (pola sela dalje na istok od mene za one koji ne poznaju Srbobran :osmeh:) 75l, drugi drugar koji je u mojoj ulici zapadno od mene jedno 400m je 37l. Taj drugar se vraćao iz Vrbasa u 19.40 i kaže da je tek na pola puta između autoputa i sela počeo da bude vlažan asvalt...
 
Kod mene pada za sve pare jos onaj deo atara ka Kuli gde ja imam njive tu je oko 19:30h takav pljusak pao dosao od pravca Kucure i R.Krstura da sam jedva izasao nivom iz atara,a sada mi drug javlja deo atara ka Srbobranu oko Vrbaske deponije tu po neka kapljica promakne on na njivi radi u zadruzi sve kaze prasi se za njime u pripremi.A ja otisao da nahranim ovce i zatvorim kokoske da ih lisica ne pokupi usao u kucu mokar ko mis i jos uvek pljusti drug mi ne veruje kaze gleda one neke karte na mobilnom i kaze u opste ne pokazuje da nad Vrbasom pada kisa!
 
dukej@Početak Segedinca 85 litara. na Mlaki 110 litara.,curi voda preko Bečejskog puta kod Mlake s leve strane na desnu u Krivaju,auti jednog momenta nisu smeli preko toga...Pšenice u fullu povaljane naravno gde su bile dobre i bez regulatora,kukuruzi bolji isto su se patosirali prema zapadu,jezera u depresijama i dolovima,drva i granja po Segedincu kao da su briketirali,sve to do našeg salaša odprilike,posle već nije bilo takvog cirkusa...:ppozdrav:
 
dukej@Početak Segedinca 85 litara. na Mlaki 110 litara.,curi voda preko Bečejskog puta kod Mlake s leve strane na desnu u Krivaju,auti jednog momenta nisu smeli preko toga...Pšenice u fullu povaljane naravno gde su bile dobre i bez regulatora,kukuruzi bolji isto su se patosirali prema zapadu,jezera u depresijama i dolovima,drva i granja po Segedincu kao da su briketirali,sve to do našeg salaša odprilike,posle već nije bilo takvog cirkusa...:ppozdrav:

Sad sam se čuo sa komšijom, kaže on je išao do prvog betona i dalje nije smeo kad je video da je led tu ubio neke kukuruze (on ima preko puta od Gojka kukuruze). Objašnjavao mi je da je tamo neki do gde je bilo oko 1.5m dubine jezero... Ispod kanala ka jugu voda leži po njivama negde do puta za Pionir, a dalje ka Sirigu je samo mokro. Nije išao u Razleve, ići ćemo sutra ujtru, ali sam ja detaljno pratio radar i vidim da je polovina mojih njiva (kod stiropora) dobila jako malo ili ništa, a druga polovina mi je bliže selu, otprilike kod Laze Ljuštike u prvoj i drugoj duži od Vrbaškog puta, tu je bilo malo više ali ni blizu kao u selu...
 
Ni jedne kapi::lose::::lose::.Kao ukleti,za dva meseca 15-ak litara u par dana.Koliko vidim nece je ni biti do daljneg.Najave za neki datum i kako se priblizava oni ukinu najavu.Gledao sam juce kako kod komsija u Srbobranu pada,crnilo se iznad njih i moram priznati bio sam pomalo ljubomoran:haha:
 
Kod nas suvo kao barut, i ono malo vlage što je bilo izduvao je vetar koji ne prestaje.Maj je baš utanjio sa padavinama a on uvek bude izdašan,šta će biti dalje videćemo.


fva4yb.jpg
 
Ljudi cudo ,jedan deo atara [gornji simudj,simudj neznam dali je ceo ,vranjak ,semjajac i matej dobili sinoc 18l kise]:bravo:naknadno sam cuo da je bilo i vise u navedenim delovima atara ali nije izmerena kolicina[nema salasa pa nema ko da meri]
 
Poslednja izmena:
Ni jedne kapi::lose::::lose::.Kao ukleti,za dva meseca 15-ak litara u par dana.Koliko vidim nece je ni biti do daljneg.Najave za neki datum i kako se priblizava oni ukinu najavu.Gledao sam juce kako kod komsija u Srbobranu pada,crnilo se iznad njih i moram priznati bio sam pomalo ljubomoran:haha:

Jako različito je prošao Srbobranski atar, obišao sam jutros atar i video da polovina mojih njiva nije dobila ništa kiše (deo kod autoputa prema Vrbasu kod fabrike stiropora), a druga polovina koja je na sredini između autoputa i Srbobrana je dobila oko 5-6 litara (u 9 sati je već počela da se belasa zemlja). A u samom selu, kod mene u dvorištu dva kišomera, jedan pokazuje 43l a drugi 48l. Tamo gde je bilo 110l (put prema Bečeju), tamo je strašno, led je ubio kukuruze i jezera stoje po njivama. Tako mala razdaljina a tako velike razlike u količini padavina...
 
Kod mene u dvorištu 42lit a na drugom kraju sela 33lit i kako ideš dublje u atar sve manje da od polovine prašina.
 
Kimi kakvo je stanje sa kisom za nas u kosavskom podrucju za ovu nedelju ?? Imam nesto da odradim pa mi je bitno da znam.
 
Meteorolog pokusaj II

Kao sto napisah ovog puta vise padavine Banatu i severnom delu Backe. Ali i jugozapadno od BG, dijagonalno do CG.
Sto se tice nas i srednjeg Banata ocekuju se lepe padavine, A u jednom momentu i mali potop... Bas na delu od Ki ka ZR...
Dok ce severni deo zemlje oko SU dobiti u vise navrata potope i to prave. preko 10cm kise...( htedoh napisati 20cm, ali mi to nesto mnogo)...
Dobro ce pasti i na potesu od Tise istocno, od Srbobrana Juzno ( ne hvata Srbobran), autoput zapadno i severno dobrih 100km i u Madjarskoj. Bice u celoj Vojvodini, od pon. pa u utorak krece ono momacki, noc na sredu i sreda, ali i u cetvrtak se nece dati...
SU sa okolinom drzite se, ko ne zna da priva ne se spremi i Topola, a i mi ostali.... Srecno nam bilo svima.
Do sada se nisi proslavio ,kao meteorolog.
Imaš još dva-tri dana da se popraviš .:osmeh:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh