Vremenske prilike u 2018-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nije to opasno toliko Aco.

Lazo, nemam baš skroz iskustva sa tim krajem, ali imamo na forumu člana iz Knjaževca- pa sam zaključio da je sam grad prilična "rupa" padavinska i da ga oblaci vrlo često zaobilaze.
Sutra oblaci dolaze sa jugoistoka, tada će skoro sigurno pobeći zapadno ka Svrljigu. U utorak već neki jugozapad, pa su šanse dosta dosta veće.
 
Kimi, a centralna Bačka (konkretno Srbobran, Vrbas)? Mi nismo u ovoj turi prošli nešto bog zna šta sa padavinama pa bi godilo kiše. Koliko dana će biti sa nestabilnostima, odnosno kad potom kreće stabilizacija vremena?
 
I taj tvoj tu deo Aco biće zbog košave u nekoj vrsti rupe, sve će mahom zaobilaziti ili samo kačiti rubno.

Dukej, iskreno za veći deo Vojvodine najbolje stoji sreda, kada se vetar malo primiri. Ovako sutra i prekosutra biće to više izolovano, držaće se pre svega krajnjeg zapada i juga Srema, severozapada Bačke i krajnjeg krajnjeg severa Banata. Nestabilnost postoji do petka.
 
Hvala . Nego šta mislite , (Kimi ili neko drugi ) o ovim dugoročnim prognozama što sezonski izbaci Accuweather ? Lično ne doživljavam , ali za proljeće su pogodili , ali za prvu polovinu .
 
SIgurno misliš na ovo.

Iskreno, po meni prilično čudna karta. Ideja da kod nas bude vlažno, a s druge strane Alpa suvo uz tople talase mi ne pije vodu. Hajde zimi taj odnos vlažno-suvo, ali za leto..

download.jpg
 
Od tolike najave za ovu nedelju, pitanje je dal ce nesto biti. Do juce je bilo oko 35 litara kise po yr.no a sada za celu nedelju nema skoro nista. Takodje i w2u je povukao sve padavine za moj kraj za narednu nedelju.
Kimi, ima li nade da bar malo pokisne deo izmedju Kragujevca i Topole?
 
Ja vise nemam reci ovo je vise nego neverovatno da ceo april i maj padne samo 5+5=10litara dzaba je posle da pada ako je sada nema
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh