Vremenske prilike u 2018-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
I juče je malo ispadala na sajmu, a u pola šest sam jedva uteko na autobusku kad se spustila pljuščina.
Kod nas naravno ni traga kiši, lepo vreme je od četvrtka.
 
Tresla se gora,rodio se miš je varijanta kod nas :/ Grmelo, bilo mračno k'o u 8 uveče, al' ništa na kraju..
 
Đađo, kakav ovo pičvajz crtaju karte po planinskim bespućima u tvojoj okolini ? :osmeh:

Razbacaju se trocifrenim potopima u svega 6h:

de_model-de-310-1_modgbrhd_2018051912_52_960_84.png
 
Kod mene sinoc odnosno nocas palo sigurno preko 10 l/m2. Po zemlji u kukuruzu vidim da je dobro natopila.
 
Kod mene danas jos 11l bilo je i malo grada ali nista strasno.

Послато са LG-K420 уз помоћ Тапатока
 
Pa dali ce bilo sta zahvatiti kod nas je blago reci katasrofa sta je niklo niklo a ovo drugo mislim da nece vise ni nici.
 
Sve je tako kako sam napisao, ali uvek postoji ali...Kosava! Postoji velika verovatnoca da ce ona skorz da nas zezne... Vrcani, pomagajte... zaustavljajte je kako znate i umete... ( pih, citam ispred sad i Kimija). Ja verujem u kisu, ima da stane, ne interesuje me uopste, sta se naduvala, naduvala se, molim pauzu za Banatsku kisu....

- - - - - - - - - -

Samo verujte u kisu i doci ce, budite takvi da se iskreno nadate njoj, i doci ce! Naravno mi kojima je preko potrebna...
 
Rado bih je poslao kome je potrebna....kod nas vec sedam dana nailaze pljuskovi...juce popodne je bio potop koliko je padala nekih sat vremena (sav nam je makadamski put srusila),a komsija taman poprsko 2 hektra kukuruza
 
Bice Brankovicu, posebno zapadno od Obrenovca ka Sapcu i Loznici. Istocno ka Bg-u vec skoro manje ili nikakve sanse.

Tu za okolinu Novog Beceja ne znam sta bi reko. Modeli daju padavine, ali dok je na snazi kosava prilicno sam skeptican u bilo sta istocno od Tise.

Najugrozeniji je sredisnji pojas zemlje, jug Sumadije. Opasna kombinacija jake energije i smicanja, nece voce dobro da prodje:

gfs_noaa_5.jpg
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh