Vremenske prilike u 2018-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Prvi put od kako pratim prognozu ove godine, Norveška prognoza najavljuje veće količine padavina 9-10mm u četvrtak. Do sada je bilo maksimalno 4 i to ko zna kada, a uglavnom 1mm padavina. NOAA je stalno najavljivala padavine, a bio je ćorak. Sada se prvi put poklapa i njihov model sa norveškim. Valjda će tako i ostati.
 
To jeste Paore, al opet s razlogom ostaje u senci glavnog problema da kise nema tamo gde najvise treba. Narod se ionako odavno razbezao s planina, pa je od koristi samo za reke i poneki preostali vocnjak i bastu. U zitnicama Evrope kise treba kao leba, rekli smo vec da i preostale u centralnoj i posebno istocnoj Evropi debelo kubure sa vlagom.

Nadamo se svi kisnoj masi s mora, ili makar dinamickim nestabilnostima gde oblak i kad nastane prelazi preko 200-300km bez slabljenja i zahvata velike oblasti. Ovo sve u Vojvodini narednih dana bice izolovano i u formi 2 sa 2 metra oblak i slicno, koji se jos jedva i pomera. Cak i da bude dosta tih oblacica, opet je pokrivena povrsina mala.

jos u cetvrtak ponovo ova dosadna kosava, u Banatu na udre vrlo jaka..


Sad smo ti mi jako dosadni ovi iz Vrsca i okoline jer nismo dobijali kisu.
Nego ako nece sad do nedelje nista pasti vidim nesto na prognozama da ima sanse tamo od utorka da krece opet nestabilnost za celu VOjvodinu, dali ima nesto od toga?
 
Mi smo resili da pocnemo da prizivamo kisu na ovaj nacin,valda ce upaliti:
59ee88dae36af6d217d083f81b77ec72.jpg
8adbe5d0a36e5fa743a34e9ae2237086.jpg
 
Nekom ne nikne zato sto nema kise , meni nece nici zato sto je pao pljusak fest i uhvatila kora, presejavanje ne gine sledece nedelje posle ovog "epskog potopa" sto najavljivaju za ponedeljak i utorak

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Po ovoj karti opet Sombor suv... Kimi izvini sto smo dosadni ali kad mi iz Sombora mozemo ocekivati neku kisicu?

Sent from my Lenovo K10a40 using Tapatalk
 
Nema je u okačenom terminu, ali već u sledećem zbog lagane istočne/severoistočne struje se prenesu do Sombora odnosno granice sa Hrv.

Naravo napomena ne shvatiti bukvalno ove karte.

Ipak, čim se uvek pesimstični EC(odnosno yr.no) čiju kartu gledamo iznad i GFS slažu znači da su razvoji vrlo verovatni. Da li baš u ovoj meri, odnosno ovoliko prostrani kao na karti, sumnjam, ali zasigurno neće izostati.

Po svemu viđenom Spajklovu parcelu ne maši. :riba:
 
Poz za Kimija. Sta kazes kimi pristina ovih dana , kisa , sunce.? Bagrem procvetao za pcele a kisa, zemlja suva. Ali ko nama udovoljiti
 
Sa daljom setvom moram sacekati kisu pa makar to bilo i 1 Jun, drugo nemam a nadam se da ce ranije pasti bar 10 l/m2
Tako dug prolecni period bez kise u nasim krajevima ne pamti se.
 
Što ne sejete tako ? Što više odlažete setvu i čekate kišu sami sebi nabijate tenziju i nervozu.Savest govori da je bolje posejati i čekati kišu nego razvlačiti a setva stoji.
 
Što ne sejete tako ? Što više odlažete setvu i čekate kišu sami sebi nabijate tenziju i nervozu.Savest govori da je bolje posejati i čekati kišu nego razvlačiti a setva stoji.
Ne znam kakvo iskustvo imas sa sojom ali moras znati da od setve na suvo samo da bi zavrsio i spasio se posla nema vajde.
Na kakav nacin je ovrsis kad je 50 % nikla a ostala nikne za 2 nedelje ili nikad i ne nikne jer to seme u zemlji je laka hrana za svakakve stetocine.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh